Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

estateguru

Laiks un vārda dienas

Marija, Marika, Marina
22.Jul.2024
estateguru

Laiks un vārda dienas

Marija, Marika, Marina
22.Jul.2024
Pilsētā Ziņas

14.septembrī Jelgavniekus apciemos valsts prezidents

janis-cakste

Ceturtdien, 14. septembrī, pulksten 14.00 Jelgavā notiks Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienas atceres pasākums. Pie J. Čakstes pieminekļa iedzīvotājus uzrunās Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Turpinot tradīciju un godinot inaugurācijas prezidentu un Valsts prezidentūras institūciju, E. Rinkēvičs Prezidentu laukumā stādīs ozolu. Pasākums aicina piedalīties pilsētas skolu jauniešus un iedzīvotājus.

Jelgava: Latvijas pirmo četru prezidentu šūpulis

Ņemot vērā, ka Zemgalē dzimtene ir pirmie četri Latvijas prezidenti un Jelgavā atrodas vienīgais Valsts prezidenta piemineklis ārpus Rīgas, pērn 14.septembrī, atzīmējot Valsts prezidentūras institūcijas simtgadi, tika izveidots Latvijas Prezidentu laukums. Tās tapšanā piedalījās vairāki bijušie Valsts prezidenti un prezidentu ģimeņu pārstāvji, un par godu katrai prezidentūrai tika iestādīts stabveida šķirnes ‘Fastigiata Koster’ parastais ozols (Quercus robur).

Jelgavā svinam Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienu

“Nacionālais patriotisms, neatlaidība, drosme un mērķtiecība ir četri stūrakmeņi, kas lika pamatus mūsu valstij. Mēs, jelgavnieki, lepojamies ar to, ka Jelgava ir pilsēta, kas uzsver Valsts prezidentūras spēku. iestāde, kas ir varena kā Latvijas ozoli.Prezidentu laukums ir mūsu tautas spēka un izturības simbols Jelgavā – izaugsmes pilsētā,” uzsver Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Prezidents pagodinās dažādas iestādes

Valsts prezidents E. Rinkēvičs vizītes laikā Jelgavā ne tikai piedalīsies svinīgajā pasākumā pie J. Čakstes pieminekļa, bet arī apmeklēs rekonstruēto Jelgavas Tehnoloģiju skolu un Latvijas Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju universitāti. Valsts prezidents iepazīsies ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta atbalsta centru Jelgavas brigādēm un biomasas koģenerācijas staciju “Gren”. Papildus viņš tiksies ar vietējiem uzņēmējiem Jelgavas Biznesa inkubatorā.

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus … Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā

  TravelTime.lv: Šveice, pazīstama ar savu neatkārtojamo dabas skaistumu, ir kalnu un ledāju veidota zeme, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu. Valsts ir slavena ar savu ziemas kūrortu pasakaino valstību, augsti kvalificēta … Raksts: Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot

  TravelTime.lv: Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot … Raksts: Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam?

  TravelTime.lv: Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina … Raksts: Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam? vispirms redzēts Travel Time.

 • 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā

  TravelTime.lv: Kad vecais gads atkāpjas, lai atvērtu durvis jaunajam, Dubaija kļūst par vienu no visburvīgākajām vietām uz Zemes. Šī kosmopolītiskā metropole aizrauj ar savu grandiozo Jaungada svinību atmosfēru, kurā saplūst tradīcijas … Raksts: 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com