Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Adrians, Ārija, Rigonda
22.Feb.2024

Laiks un vārda dienas

Adrians, Ārija, Rigonda
22.Feb.2024
Pilsētā Ziņas

14.septembrī Jelgavniekus apciemos valsts prezidents

janis-cakste

Ceturtdien, 14. septembrī, pulksten 14.00 Jelgavā notiks Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienas atceres pasākums. Pie J. Čakstes pieminekļa iedzīvotājus uzrunās Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Turpinot tradīciju un godinot inaugurācijas prezidentu un Valsts prezidentūras institūciju, E. Rinkēvičs Prezidentu laukumā stādīs ozolu. Pasākums aicina piedalīties pilsētas skolu jauniešus un iedzīvotājus.

Jelgava: Latvijas pirmo četru prezidentu šūpulis

Ņemot vērā, ka Zemgalē dzimtene ir pirmie četri Latvijas prezidenti un Jelgavā atrodas vienīgais Valsts prezidenta piemineklis ārpus Rīgas, pērn 14.septembrī, atzīmējot Valsts prezidentūras institūcijas simtgadi, tika izveidots Latvijas Prezidentu laukums. Tās tapšanā piedalījās vairāki bijušie Valsts prezidenti un prezidentu ģimeņu pārstāvji, un par godu katrai prezidentūrai tika iestādīts stabveida šķirnes ‘Fastigiata Koster’ parastais ozols (Quercus robur).

Jelgavā svinam Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienu

“Nacionālais patriotisms, neatlaidība, drosme un mērķtiecība ir četri stūrakmeņi, kas lika pamatus mūsu valstij. Mēs, jelgavnieki, lepojamies ar to, ka Jelgava ir pilsēta, kas uzsver Valsts prezidentūras spēku. iestāde, kas ir varena kā Latvijas ozoli.Prezidentu laukums ir mūsu tautas spēka un izturības simbols Jelgavā – izaugsmes pilsētā,” uzsver Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Prezidents pagodinās dažādas iestādes

Valsts prezidents E. Rinkēvičs vizītes laikā Jelgavā ne tikai piedalīsies svinīgajā pasākumā pie J. Čakstes pieminekļa, bet arī apmeklēs rekonstruēto Jelgavas Tehnoloģiju skolu un Latvijas Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju universitāti. Valsts prezidents iepazīsies ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta atbalsta centru Jelgavas brigādēm un biomasas koģenerācijas staciju “Gren”. Papildus viņš tiksies ar vietējiem uzņēmējiem Jelgavas Biznesa inkubatorā.

Booking.com
Booking.com