Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Igors, Ingvars, Margots
05.Jun.2023
Igors, Ingvars, Margots
05.Jun.2023
Bizness Ziņas

5 veidi, kā piepelnīties mājsēdes laikā

Nevar noliegt, ka aizvadītais gads ir bijiis izaicinājumu un zaudējumu pilns, taču jāatceras kāda patiesība – bez zaudējumiem nav ieguvumu. Jā, to ir vieglāk pateikt nekā izdarīt, taču ikvienā šķietamas bezizejas situācijā ir gaisma tuneļa galā. Tāpēc iepazīstināsim ar pieciem veidiem, kā gūt maksimālu labumu no “mājsēdes” jeb kā gūt papildus ienākumus jau šodien!

Sociālie tīkli

Šī ir mūsdienu “haltūru” top tēma, jo sociālajos tīklos ir teju ikviens – Tu, mamma, brālis un kaimiņš. Ko tas nozīmē reklāmdevējiem? Lielisku iespēju reklamēt savus produktus visatbilstošākajai auditorijai. Un ko tas nozīmē Tev? Lielisku veidu, kā gūt papildu ienākumus vai pastāvīgu peļņu.

Lai darbotos sociālo tīklu mārketingā, ir jāprot sekojošas prasmes:

 • Izcila izteikšanās rakstveidā;
 • Izcila latviešu un vēlams angļu valoda;
 • Prasme analizēt datus un veidot atskaites;
 • Prasme plānot budžetu un veidot reklāmas kampaņas.

Darba sludinājumus šajā nozarē var atrast dažādās sociālo tīklu mārketinga grupās, kā arī LinkedIn un frīlanceru platformās.

Online bizness

Proti veidot rokdarbus vai nodarbojies ar mājražošanu? Šis ir piemērotākais brīdis atvērt savu e-veikalu, jo mājsēdes apstākļos ļoti daudzi iepērkas interneta vidē. Piekrītam, ka savs online bizness skan gan kārdinoši, gan biedējoši un tas var rezultēties kā ar uzviju, tā ar zaudējumu. Taču nevienas bailes nevar kļūt par attaisnojumu tam, lai neuzsāktu to, ko sen jau esi gribējis realizēt.

Nepietiek laika? Dari to brīvdienās. Nepietiek līdzekļu? Tam ir domāts patēriņa aizdevums. Sāc jau šodien un izpēti šos punktus:

 • Atrodi savu nišu
 • Izdomā zīmola vārdu
 • Izpēti mārketinga iespējas
 • Izpēti savu mērķa auditoriju

Ja nenodarbojies ar ražošanu vai rokdarbiem, tas nekas – ir iespēja atvērt e-veikalu ar “dropshipping” jeb tiešo piegādi. Tas nozīmē, ka klienti preces pasūtīs Tavā online veikalā, taču piegādi veiks tiešais preču piegādātājs. Tādā gadījumā būs mazāki izdevumi un nebūs nepieciešams patēriņa aizdevums.

Rakstīšana

Šis ir viens no pateicīgākajiem papildus ienākumu gūšanas veidiem, jo neprasa itin nekādu starta kapitālu, izņemot, protams, izcilu rakstītprasmi un spēju atrast kvalitatīvu informāciju par dažādām tēmām. Viss, kas jādara – jāapbruņojas ar pacietību un neatlaidību un interneta vidē jāmeklē potenciālie klienti. Tāpat iesakām izveidot savu online CV, lai klienti paši varētu Tevi atrast.

Tulkošana

Pārvaldi kādu svešvalodu un proti labi rakstīt? Tad šīs prasmes pilnīgi noteikti ir jāliek lietā, lai nopelnītu papildu līdzekļus. Principā uz tulkošanu attiecas tas pats, kas minēts iepriekšējā paragrāfā par rakstīšanu. Atgādinām, ka lielākais uzsvars ir uz neatlaidību, jo sākumā varēs šķist, ka tādu “haltūru” nav, taču to ir pa pilnam – galvenais ir cītīgi meklēt.

Dizains

Arī tiem, kas šo to saprot no grafiskā dizaina lietām, ir iespēja nopelnīt papildus naudu interneta vidē. Tā kā šobrīd teju ikviens zīmols vēlas reklamēties internetā, tad šis ir īstais mirklis meklēt klientus. To var darīt gan dažādās sociālo tīklu grupās, LinkedIn vai frīlanceru platformās. Galvenās prasmes, ko klienti parasti sagaida – pieredze digitālu produktu dizainā un baneru izveidē.

Kā redzi, iespējas ir daudz un dažādas – atliek vien meklēt un darīt. Ja neesi pārliecināts par savām prasmēm, tad ir vērts izskatīt iespēju iziet kursus. Nav naudas kursiem? Iespējams, ka var palīdzēt ātrais vai patēriņa aizdevums. Taču atceries, ka kredīts jāņem tikai nākotnes un attīstības vārdā, nevis tāpat vien. Lai veicas!

 • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

  TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus skulptūrām Latvijā. 1986. gada ziemā Lasīt tālāk... Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus Lasīt tālāk... Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Skaistie skati ekskursijas

  TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir izmantojuši mūsu atsauksmes un pētījumus, Lasīt tālāk... Skaistie skati ekskursijas Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļojumi 2022

  TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Mēs esam veiksmīgi aizvadījuši Lasīt tālāk... Ceļojumi 2022 Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

 • Pēdējā brīža ceļojumi

  TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el Šeiha no 371€ TURCIJA no Lasīt tālāk... Pēdējā brīža ceļojumi Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com

LEAVE A RESPONSE

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Booking.com