Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

estateguru

Laiks un vārda dienas

Georgs, Jurģis, Juris
23.Apr.2024
estateguru

Laiks un vārda dienas

Georgs, Jurģis, Juris
23.Apr.2024
Ziņas

Baltu Vienības Diena ar Daigas Mieriņas uzrunu

“Man ir patiess prieks šodien būt Saldū un kopā ar mūsu lietuviešu draugiem, brāļiem un māsām svinēt Baltu tautu vienotību,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, sestdien, 23.septembrī, uzrunājot klātesošos Baltu vienības dienas svinīgajā pasākumā Saldū.

Saeimas priekšsēdētāja pateicās Saldus mēram Mārim Zustam un visiem saldeniekiem par sirsnīgo uzņemšanu un sarīkotajiem krāšņajiem svētkiem, kā arī mūsu lietuviešu brāļiem un māsām ne vien par šo kopā būšanu, bet arī par atbalstu un pleca sajūtu, uz ko mēs vienmēr varam paļauties.

“Baltu vienības diena ir patiesi jāsvin. Kā mūsu vienotības apliecinājumu. Ne vien kā baltu tautu valodu un kultūras daudzveidības apliecinājumu, bet arī kā apliecinājumu vērtībām un mērķiem, ko šī diena izceļ un simbolizē,” akcentēja D.Mieriņa.

“Pirms daudziem gadu simtiem Saules kaujā zemgaļi un žemaiši kopā cīnījās pret apvienoto krustnešu karaspēku. Cīnījās pret svešu tautu vēlmi un iedomātām tiesībām noteikt mūsu likteni. Tā bija pirmā reize, kad pret ārēju ienaidnieku demonstrējām mūsu tautu sadarbības un vienotības spēku. Pret svešu tautu agresiju un par savu brīvību kopā esam cīnījušies arī pēc Saules kaujas. Plecu pie pleca, ar ieročiem rokās un bez tiem,” pauda Saeimas priekšsēdētāja.

“Mēs kopā darām patiesi daudz. Mēs varam būt lepni par kopīgi paveikto savu valstu neatkarības un drošības stiprināšanā un ekonomiskās izaugsmes veicināšanā. Taču šodiena, kad svinam Baltu vienības dienu, lai kalpo par pamudinājumu mums katram ne tikai ar gandarījumu izcelt sasniegumus, bet katru dienu stiprināt mūsu sadarbību, meklēt arvien jaunus pavedienus, kas caur ciešāku sadarbību visās jomās un līmeņos nostiprina mūsu kopīgo spēku,” aicināja D.Mieriņa.

Svētku dienas ietvaros Saeimas priekšsēdētāja tikās arī ar Lietuvas Seima priekšsēdētāju Viktoriju Čmilīti-Nilsenu (Viktorija Čmilyte-Nielsen), lai pārrunātu abu valstu sadarbības un reģiona drošības stiprināšanas jautājumus. V.Čmilīte-Nilsena ir pirmā ārvalstu amatpersona, ar kuru D.Mieriņa tiekas pēc stāšanās Saeimas priekšsēdētājas amatā.

Baltu vienības dienā D.Mieriņa tikās arī ar Saldus pilsētas domes vadību, kā arī viesojās Jaņa Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzejā.

Baltu vienības diena tiek svinēta ik gadu kādā no Latvijas vai Lietuvas pilsētām. Tā iedibināta, pieminot 1236.gada 22.septembrī notikušo Saules kauju, kurā zemgaļu un žemaišu spēki sakāva Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekus. 2000.gadā Latvijas Saeima un Lietuvas Seims Saules kaujas dienu − 22.septembri − oficiāli noteica par atzīmējamu atceres dienu.

 • Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot

  TravelTime.lv: Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot … Raksts: Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam?

  TravelTime.lv: Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina … Raksts: Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam? vispirms redzēts Travel Time.

 • 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā

  TravelTime.lv: Kad vecais gads atkāpjas, lai atvērtu durvis jaunajam, Dubaija kļūst par vienu no visburvīgākajām vietām uz Zemes. Šī kosmopolītiskā metropole aizrauj ar savu grandiozo Jaungada svinību atmosfēru, kurā saplūst tradīcijas … Raksts: 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā vispirms redzēts Travel Time.

 • Nepieciešamākā dārza tehnika māju īpašniekiem

  TravelTime.lv: Dārza tehnika ir būtiska, lai uzturētu un koptu mājas dārzu. Labi aprīkots dārzs rada prieku un labklājības sajūtu māju īpašniekiem. Šajā rakstā apskatīsim dažādas dārza tehnikas vienības un to funkcijas. … Raksts: Nepieciešamākā dārza tehnika māju īpašniekiem vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļojumu Bode piedāvā aizraujošus atvaļinājumus

  TravelTime.lv: Ceļojumu Bode ir aģentūra, kas piedāvā plašu ceļojumu klāstu atbilstoši dažādām klientu vajadzībām un vēlmēm. Aģentūra ir pazīstama kā pieredzējušu ceļojumu organizatoru komanda, kas palīdz atrast atbilstošāko ceļojumu katram klientam​​. “Ceļojumu … Raksts: Ceļojumu Bode piedāvā aizraujošus atvaļinājumus vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com