Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Arnolds, Emanuels
01.Dec.2023

Laiks un vārda dienas

Arnolds, Emanuels
01.Dec.2023
Ziņas

Baltu Vienības Diena ar Daigas Mieriņas uzrunu

“Man ir patiess prieks šodien būt Saldū un kopā ar mūsu lietuviešu draugiem, brāļiem un māsām svinēt Baltu tautu vienotību,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, sestdien, 23.septembrī, uzrunājot klātesošos Baltu vienības dienas svinīgajā pasākumā Saldū.

Saeimas priekšsēdētāja pateicās Saldus mēram Mārim Zustam un visiem saldeniekiem par sirsnīgo uzņemšanu un sarīkotajiem krāšņajiem svētkiem, kā arī mūsu lietuviešu brāļiem un māsām ne vien par šo kopā būšanu, bet arī par atbalstu un pleca sajūtu, uz ko mēs vienmēr varam paļauties.

“Baltu vienības diena ir patiesi jāsvin. Kā mūsu vienotības apliecinājumu. Ne vien kā baltu tautu valodu un kultūras daudzveidības apliecinājumu, bet arī kā apliecinājumu vērtībām un mērķiem, ko šī diena izceļ un simbolizē,” akcentēja D.Mieriņa.

“Pirms daudziem gadu simtiem Saules kaujā zemgaļi un žemaiši kopā cīnījās pret apvienoto krustnešu karaspēku. Cīnījās pret svešu tautu vēlmi un iedomātām tiesībām noteikt mūsu likteni. Tā bija pirmā reize, kad pret ārēju ienaidnieku demonstrējām mūsu tautu sadarbības un vienotības spēku. Pret svešu tautu agresiju un par savu brīvību kopā esam cīnījušies arī pēc Saules kaujas. Plecu pie pleca, ar ieročiem rokās un bez tiem,” pauda Saeimas priekšsēdētāja.

“Mēs kopā darām patiesi daudz. Mēs varam būt lepni par kopīgi paveikto savu valstu neatkarības un drošības stiprināšanā un ekonomiskās izaugsmes veicināšanā. Taču šodiena, kad svinam Baltu vienības dienu, lai kalpo par pamudinājumu mums katram ne tikai ar gandarījumu izcelt sasniegumus, bet katru dienu stiprināt mūsu sadarbību, meklēt arvien jaunus pavedienus, kas caur ciešāku sadarbību visās jomās un līmeņos nostiprina mūsu kopīgo spēku,” aicināja D.Mieriņa.

Svētku dienas ietvaros Saeimas priekšsēdētāja tikās arī ar Lietuvas Seima priekšsēdētāju Viktoriju Čmilīti-Nilsenu (Viktorija Čmilyte-Nielsen), lai pārrunātu abu valstu sadarbības un reģiona drošības stiprināšanas jautājumus. V.Čmilīte-Nilsena ir pirmā ārvalstu amatpersona, ar kuru D.Mieriņa tiekas pēc stāšanās Saeimas priekšsēdētājas amatā.

Baltu vienības dienā D.Mieriņa tikās arī ar Saldus pilsētas domes vadību, kā arī viesojās Jaņa Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzejā.

Baltu vienības diena tiek svinēta ik gadu kādā no Latvijas vai Lietuvas pilsētām. Tā iedibināta, pieminot 1236.gada 22.septembrī notikušo Saules kauju, kurā zemgaļu un žemaišu spēki sakāva Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekus. 2000.gadā Latvijas Saeima un Lietuvas Seims Saules kaujas dienu − 22.septembri − oficiāli noteica par atzīmējamu atceres dienu.

 • Ceļojumu Bode piedāvā aizraujošus atvaļinājumus

  TravelTime.lv: Ceļojumu Bode ir aģentūra, kas piedāvā plašu ceļojumu klāstu atbilstoši dažādām klientu vajadzībām un vēlmēm. Aģentūra ir pazīstama kā pieredzējušu ceļojumu organizatoru komanda, kas palīdz atrast atbilstošāko ceļojumu katram klientam​​. “Ceļojumu … Raksts: Ceļojumu Bode piedāvā aizraujošus atvaļinājumus vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāds slēpošanas apģērbs nepieciešams pirms došanās uz kalnu trasēm?

  TravelTime.lv: Image by pressfoto on Freepik Sliktākais scenārijs kalnu trasē ir attapties ar aukstām, mitrām drēbēm laukā, kad temperatūra ir zem nulles grādiem. Ja tā vēl ir pirmā slēpošanas pieredze, ar … Raksts: Kāds slēpošanas apģērbs nepieciešams pirms došanās uz kalnu trasēm? vispirms redzēts Travel Time.

 • Seišelu salas: tropu paradīze

  TravelTime.lv: Seišelu salu arhipelāgs, kas atrodas Indijas okeānā, ir izpelnījies savu paradīzes reputāciju uz Zemes. Tās intīmās viesnīcas, senatnīgās pludmales, šūpojošas palmas, granīta klintis, ideāli laikapstākļi visu gadu, valdzinošā jūras dzīve … Raksts: Seišelu salas: tropu paradīze vispirms redzēts Travel Time.

 • Novaturas uzticās vairāk kā 210000 ceļojumu klientu

  TravelTime.lv: Baltijas tūrisma tirgus līderis “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, šī gada septembrī reģistrējis ieņēmumus 24,1 miljonu apmērā (pērn šajā laikā tie arī sasniedza aptuveni 24 miljonus eiro). Uzņēmums … Raksts: Novaturas uzticās vairāk kā 210000 ceļojumu klientu vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai

  TravelTime.lv: Rudens sākums Dubaijā vienmēr tiek dedzīgi gaidīts. Pēc vasaras hiatus mīļotās atrakcijas, parki un ainas vietas, kas svelmainajos vasaras mēnešos gulēja snaudošas, kārtējo reizi ver vaļā savas durvis. Pilsēta dūc … Raksts: Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com