Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

estateguru

Laiks un vārda dienas

Alberts, Madis
18.Jun.2024
estateguru

Laiks un vārda dienas

Alberts, Madis
18.Jun.2024
Pilsētā Ziņas

Eiropas Parlamenta vēlēšanās: Iepriekšējā balsošana

Pirmā iepriekšējās balsošanas diena Jelgavā noritēja bez starpgadījumiem, liecina Jelgavas vēlēšanu komisijas sniegtā informācija. Visi 15 vēlēšanu iecirkņi pilsētā saņēma balsotājus, taču vislielākā aktivitāte bija novērojama kultūras nama un Jelgavas pamatskolas “Valdeka” iecirkņos. Kultūras namā ieradās 54 balsotāji, savukārt “Valdekā” savu izvēli izdarīja 30 cilvēki. Tāpat tika saņemti pirmie pieteikumi balsošanai dzīvesvietā.

Iepriekšējā balsošana Jelgavā turpināsies arī ceturtdien no plkst. 16:00 līdz 20:00 un piektdien no plkst. 13:00 līdz 18:00. Vēlētājiem ir iespēja iepazīties ar kandidātu sarakstiem un priekšvēlēšanu programmām, kā arī pieteikt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā līdz 8. jūnija plkst. 12:00. Vēlēšanu iecirkņi ir atvērti otrdien no plkst. 9:00 līdz 12:00 un trešdien no plkst. 17:00 līdz 20:00, tomēr šajās dienās iepriekšējā balsošana nenotiek.

Lai pieteiktu balsošanu savā atrašanās vietā, nepieciešams uzrakstīt iesniegumu un to nogādāt tuvākajā vēlēšanu iecirknī vai nosūtīt elektroniski ar drošu elektronisko parakstu uz e-pasta adresi: [email protected].

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā iedzīvotāji var zvanīt uz Centrālās vēlēšanu komisijas informatīvo tālruni 67049999. Eiropas Parlamenta vēlēšanās tiesības piedalīties ir Latvijas pilsoņiem, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu. Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešama Latvijas Republikas pase vai identifikācijas (eID) karte.

Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura Eiropas Parlamentā jāievēl deviņi deputāti. Kopumā Latvijā ir iesniegti 16 kandidātu saraksti, ar kuriem var iepazīties šeit.

Atgādinām, ka 8. jūnijs Latvijā ir Eiropas Parlamenta vēlēšanu diena. Iedzīvotājiem ir tiesības balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī no plkst. 8:00 līdz 20:00. Eiropas Savienībā Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiek no 6. līdz 9. jūnijam.

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus … Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā

  TravelTime.lv: Šveice, pazīstama ar savu neatkārtojamo dabas skaistumu, ir kalnu un ledāju veidota zeme, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu. Valsts ir slavena ar savu ziemas kūrortu pasakaino valstību, augsti kvalificēta … Raksts: Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot

  TravelTime.lv: Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot … Raksts: Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam?

  TravelTime.lv: Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina … Raksts: Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam? vispirms redzēts Travel Time.

 • 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā

  TravelTime.lv: Kad vecais gads atkāpjas, lai atvērtu durvis jaunajam, Dubaija kļūst par vienu no visburvīgākajām vietām uz Zemes. Šī kosmopolītiskā metropole aizrauj ar savu grandiozo Jaungada svinību atmosfēru, kurā saplūst tradīcijas … Raksts: 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com