Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

estateguru

Laiks un vārda dienas

Marija, Marika, Marina
22.Jul.2024
estateguru

Laiks un vārda dienas

Marija, Marika, Marina
22.Jul.2024
Jelgavas novadā Ziņas

Elejas vidusskolas skolēni piedalās lietuviešu valodas nometnē

Divdesmit Elejas vidusskolas 4.-5. klases skolēni kopā ar skolotājām Mariannu Madžuli un Inesi Grigaļeviču devās uz nometni Lietuvā, kas ir daļa no starptautiskā projekta LingoKey. Nometnes mērķis bija apgūt lietuviešu valodu, piedaloties dažādās sadraudzību veicinošās aktivitātēs.

Nometne Lietuvā: aktivitātes un pieredze

Bērniem bija iespēja piedalīties āra aktivitātēs, svētku koncertā, izzināt Lietuvas vēsturi, apmeklējot muzejus, un doties ekskursijās, lai iepazītu dabu un jūras iemītnieku pasauli Klaipēdas Jūras muzejā. Nākamā gada vasarā šāda veida nometne tiks organizēta Jelgavas novadā, kur Jonišķu rajona skolēniem būs iespēja apgūt latviešu valodu.

LingoKey projekts Latvijas un Lietuvas skolās

Projekts LingoKey, kas ilgs divus gadus, sāksies šī gada septembrī. Elejas vidusskolas, Dobeles novada Augstkalnes pamatskolas un Auces vidusskolas skolēni sāks apgūt lietuviešu valodu pēc projektā izstrādātiem mācību materiāliem. Paralēli četrās Jonišķu rajona skolās skolēni sāks apgūt latviešu valodu.

Interreg VI-A programma un finansējums

Projekts LingoKey tiek īstenots Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2021.-2027.gadam. Projekta kopējais budžets ir 281 176 EUR, no kuriem Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums sastāda 224 940,80 EUR.

Atbildība un finansējuma avots

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Jelgavas novada pašvaldība, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Plašāka informācija pieejama vietnēs: www.latlit.eu un www.europa.eu.

saules lietuva

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus … Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā

  TravelTime.lv: Šveice, pazīstama ar savu neatkārtojamo dabas skaistumu, ir kalnu un ledāju veidota zeme, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu. Valsts ir slavena ar savu ziemas kūrortu pasakaino valstību, augsti kvalificēta … Raksts: Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot

  TravelTime.lv: Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot … Raksts: Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam?

  TravelTime.lv: Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina … Raksts: Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam? vispirms redzēts Travel Time.

 • 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā

  TravelTime.lv: Kad vecais gads atkāpjas, lai atvērtu durvis jaunajam, Dubaija kļūst par vienu no visburvīgākajām vietām uz Zemes. Šī kosmopolītiskā metropole aizrauj ar savu grandiozo Jaungada svinību atmosfēru, kurā saplūst tradīcijas … Raksts: 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com