Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Arnolds, Emanuels
01.Dec.2023

Laiks un vārda dienas

Arnolds, Emanuels
01.Dec.2023
Ziņas

Grozīs likumus, lai piedzītu naudu no alimentu parādniekiem

Saeima ceturtdien, 19.oktobrī, galīgajā lasījumā skatīs grozījumus likumā, kas paredz pilnveidot Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksāto uzturlīdzekļu atgūšanas kārtību, motivējot parādniekus pildīt pienākumu nodrošināt bērnu ar uzturlīdzekļiem un segt parādsaistības pret fondu.

Otrajā lasījumā rītdien darba kārtībā ir grozījumi likumā, kas paredz noteikt pašvaldības policijas izveidošanas kārtību. Savukārt, lai energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma gadījumā varētu noteikt terminētus atbalsta pasākumus mājsaimniecībām ar zemiem un vidēji zemiem ienākumiem, otrajā lasījumā paredzēts skatīt Energoapgādes izmaksu atbalsta likuma projektu.

Pirmajā lasījumā rītdien plānots skatīt likuma projektu, lai varētu atzīt par spēku zaudējušu nacionālo interešu objekta statusa regulējumu Skultes sašķidrinātās gāzes terminālim, kā arī grozījumus divos likumos, ar ko iecerēts modernizēt mantojuma tiesību regulējumu, tostarp mantojuma pieņemšanas kārtību.

Lai pastiprinātu kriminālatbildību par apvienošanos organizētā grupā ar mērķi veikt pret Latviju vērstu darbību, palīdzību ārvalstij šādā darbībā, kā arī spiegošanu, deputāti pirmajā lasījumā skatīs grozījumus Krimināllikumā.
Saeimā iesniegti vairāki jauni likumprojekti, un deputāti lems, vai nodot izskatīšanai parlamenta komisijās likuma projektu par Maskavas nama Rīgā pārņemšanu valsts īpašumā, grozījumus likumā par ārvalstu darījumu pārbaudi jau no 500 eiro iepriekšējo 1500 eiro vietā un likuma grozījumus par paātrinātu tehnoloģiskās infrastruktūras izbūvi uz valsts ārējās sauszemes robežas.

Rītdienas Saeimas sēdes darba kārtībā ir arī lēmuma projekts par Latvijas apņemšanos nepievienoties Eiropas Padomes Konvencijai par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu, lēmuma projekti par kolektīvā iesnieguma “Atcelt 22.augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm” un kolektīvā iesnieguma “Atcelt jaunos elektroenerģijas sadales tarifus un saistītos maksājumus” turpmāko virzību.

 • Ceļojumu Bode piedāvā aizraujošus atvaļinājumus

  TravelTime.lv: Ceļojumu Bode ir aģentūra, kas piedāvā plašu ceļojumu klāstu atbilstoši dažādām klientu vajadzībām un vēlmēm. Aģentūra ir pazīstama kā pieredzējušu ceļojumu organizatoru komanda, kas palīdz atrast atbilstošāko ceļojumu katram klientam​​. “Ceļojumu … Raksts: Ceļojumu Bode piedāvā aizraujošus atvaļinājumus vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāds slēpošanas apģērbs nepieciešams pirms došanās uz kalnu trasēm?

  TravelTime.lv: Image by pressfoto on Freepik Sliktākais scenārijs kalnu trasē ir attapties ar aukstām, mitrām drēbēm laukā, kad temperatūra ir zem nulles grādiem. Ja tā vēl ir pirmā slēpošanas pieredze, ar … Raksts: Kāds slēpošanas apģērbs nepieciešams pirms došanās uz kalnu trasēm? vispirms redzēts Travel Time.

 • Seišelu salas: tropu paradīze

  TravelTime.lv: Seišelu salu arhipelāgs, kas atrodas Indijas okeānā, ir izpelnījies savu paradīzes reputāciju uz Zemes. Tās intīmās viesnīcas, senatnīgās pludmales, šūpojošas palmas, granīta klintis, ideāli laikapstākļi visu gadu, valdzinošā jūras dzīve … Raksts: Seišelu salas: tropu paradīze vispirms redzēts Travel Time.

 • Novaturas uzticās vairāk kā 210000 ceļojumu klientu

  TravelTime.lv: Baltijas tūrisma tirgus līderis “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, šī gada septembrī reģistrējis ieņēmumus 24,1 miljonu apmērā (pērn šajā laikā tie arī sasniedza aptuveni 24 miljonus eiro). Uzņēmums … Raksts: Novaturas uzticās vairāk kā 210000 ceļojumu klientu vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai

  TravelTime.lv: Rudens sākums Dubaijā vienmēr tiek dedzīgi gaidīts. Pēc vasaras hiatus mīļotās atrakcijas, parki un ainas vietas, kas svelmainajos vasaras mēnešos gulēja snaudošas, kārtējo reizi ver vaļā savas durvis. Pilsēta dūc … Raksts: Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com