Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

estateguru

Laiks un vārda dienas

Marija, Marika, Marina
22.Jul.2024
estateguru

Laiks un vārda dienas

Marija, Marika, Marina
22.Jul.2024
Ziņas

Grozīs likumus, lai piedzītu naudu no alimentu parādniekiem

Saeima ceturtdien, 19.oktobrī, galīgajā lasījumā skatīs grozījumus likumā, kas paredz pilnveidot Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksāto uzturlīdzekļu atgūšanas kārtību, motivējot parādniekus pildīt pienākumu nodrošināt bērnu ar uzturlīdzekļiem un segt parādsaistības pret fondu.

Otrajā lasījumā rītdien darba kārtībā ir grozījumi likumā, kas paredz noteikt pašvaldības policijas izveidošanas kārtību. Savukārt, lai energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma gadījumā varētu noteikt terminētus atbalsta pasākumus mājsaimniecībām ar zemiem un vidēji zemiem ienākumiem, otrajā lasījumā paredzēts skatīt Energoapgādes izmaksu atbalsta likuma projektu.

Pirmajā lasījumā rītdien plānots skatīt likuma projektu, lai varētu atzīt par spēku zaudējušu nacionālo interešu objekta statusa regulējumu Skultes sašķidrinātās gāzes terminālim, kā arī grozījumus divos likumos, ar ko iecerēts modernizēt mantojuma tiesību regulējumu, tostarp mantojuma pieņemšanas kārtību.

Lai pastiprinātu kriminālatbildību par apvienošanos organizētā grupā ar mērķi veikt pret Latviju vērstu darbību, palīdzību ārvalstij šādā darbībā, kā arī spiegošanu, deputāti pirmajā lasījumā skatīs grozījumus Krimināllikumā.
Saeimā iesniegti vairāki jauni likumprojekti, un deputāti lems, vai nodot izskatīšanai parlamenta komisijās likuma projektu par Maskavas nama Rīgā pārņemšanu valsts īpašumā, grozījumus likumā par ārvalstu darījumu pārbaudi jau no 500 eiro iepriekšējo 1500 eiro vietā un likuma grozījumus par paātrinātu tehnoloģiskās infrastruktūras izbūvi uz valsts ārējās sauszemes robežas.

Rītdienas Saeimas sēdes darba kārtībā ir arī lēmuma projekts par Latvijas apņemšanos nepievienoties Eiropas Padomes Konvencijai par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu, lēmuma projekti par kolektīvā iesnieguma “Atcelt 22.augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm” un kolektīvā iesnieguma “Atcelt jaunos elektroenerģijas sadales tarifus un saistītos maksājumus” turpmāko virzību.

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus … Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā

  TravelTime.lv: Šveice, pazīstama ar savu neatkārtojamo dabas skaistumu, ir kalnu un ledāju veidota zeme, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu. Valsts ir slavena ar savu ziemas kūrortu pasakaino valstību, augsti kvalificēta … Raksts: Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot

  TravelTime.lv: Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot … Raksts: Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam?

  TravelTime.lv: Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina … Raksts: Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam? vispirms redzēts Travel Time.

 • 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā

  TravelTime.lv: Kad vecais gads atkāpjas, lai atvērtu durvis jaunajam, Dubaija kļūst par vienu no visburvīgākajām vietām uz Zemes. Šī kosmopolītiskā metropole aizrauj ar savu grandiozo Jaungada svinību atmosfēru, kurā saplūst tradīcijas … Raksts: 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com