Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Adrians, Ārija, Rigonda
22.Feb.2024

Laiks un vārda dienas

Adrians, Ārija, Rigonda
22.Feb.2024
Izklaide Pilsētā Ziņas

Iedegta lielā pilsētas egle

Svētdien, 3.decembrī Jelgavs centrā tika svinīgi iedegta lielā Ziemassvētku egle. Pilsētnieki Hercoga Jēkaba laukumā varēja baudīt muzikālo koncertu diksilenda garā ar grupu “Sunny Groove Dixie” un solisti Martu Montu Zūdiņu. Savukārt pulksten 17:30 mazie jelgavnieki un pilsētas viesi tika aicināti palīdzēt pasaku tēliem un Jelgavas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam kopā iedegt pilsētas lielo egli.

Neatņemama sastāvdaļa bija arī tradicionālais svētku tirdziņš. Mājražotāji un amatnieki, kā ierasts, piedāvāja iegādāties sveces, adventes vainagus, Ziemassvētku rotājumus, dažādus adījumus, karstos dzērienus, piparkūkas un citus gardumus.

Egle ir 18 metrus augsta, un to veido vairāk nekā 30 mazākas egles. Egles dekorēšanai izmantotas dažāda izmēra bumbas pērļu, zelta un brūnā krāsā un silti baltas LED gaismiņu virtenes. Egli apspīdēja četri prožektori. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā koku vainagos iemirdzējās LED gaismiņu aizkari un iedegās arī trīs arkas ar krītošo zvaigžņu motīviem, kas veidoja gaismas aleju ar skatu uz egli.

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informēja, ka jauns dekors pilsētniekus šogad priecēja Raiņa parkā – spirālveida strūklaka, ko veidoja LED lampas, un četri LED dekori ar gaismas spuldžu virtenēm, iekarināti koku zaros virs gājēju ejas gar ēku Pasta ielā 32. Driksas ielas gājēju promenādē gaismas lampiņas jau bija izvietotas, bet, sagaidot Ziemassvētkus, tur tradicionāli tika uzstādīta arī egle, kas šogad tika papildināta ar jauniem dekorējuma elementiem – rombveida dekorācijām ar sudraba spoguļa efektu. Gājēju ielā plānotas arī trīs interaktīvās vizuālās gaismas projekcijas uz ietves.

Savukārt Čakstes bulvāra kokos spīdēja izkarinātas gaismas virtenes, bet Satiksmes ielu posmā no Ganību ielas līdz Traktoristu ielai rotāja LED gaismu virtenes. Dažādu izmēru izgaismoti puzuri ar mirdzošām sniegpārsliņām bija Stacijas parkā un pie laternu balstiem Vecpilsētas ielā, bet Lietuvas šosejā no Savienības līdz Platones ielai apgaismes balstos spīdēja spuldzīšu virtenes. Rīgas ielā krustojumā ar Pērnavas ielu koku vainagos iemirdzējās gaismas bumbas, Lielajā ielā no Jāņa Čakstes bulvāra līdz Dambja ielai un tiltu pār Lielupi un Driksu laternu stabi tika izrotāti ar LED dekoriem, bet Pasta salu izgaismoja telpisks buru kuģītis un mirdzošas buras formas dekori pie apgaismes balstiem. Tāpat dekori tika uzstādīti apgaismes stabos Rūpniecības ielā. Arī uz Ziemassvētkiem un gadu mijas svētkiem pilsētas apgaismes balstos bija redzami sarkanbaltsarkanie auseklīši.”

Booking.com
Booking.com