Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

estateguru

Laiks un vārda dienas

Alberts, Madis
18.Jun.2024
estateguru

Laiks un vārda dienas

Alberts, Madis
18.Jun.2024
Izklaide Pilsētā Ziņas

Iedegta lielā pilsētas egle

Svētdien, 3.decembrī Jelgavs centrā tika svinīgi iedegta lielā Ziemassvētku egle. Pilsētnieki Hercoga Jēkaba laukumā varēja baudīt muzikālo koncertu diksilenda garā ar grupu “Sunny Groove Dixie” un solisti Martu Montu Zūdiņu. Savukārt pulksten 17:30 mazie jelgavnieki un pilsētas viesi tika aicināti palīdzēt pasaku tēliem un Jelgavas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam kopā iedegt pilsētas lielo egli.

Neatņemama sastāvdaļa bija arī tradicionālais svētku tirdziņš. Mājražotāji un amatnieki, kā ierasts, piedāvāja iegādāties sveces, adventes vainagus, Ziemassvētku rotājumus, dažādus adījumus, karstos dzērienus, piparkūkas un citus gardumus.

Egle ir 18 metrus augsta, un to veido vairāk nekā 30 mazākas egles. Egles dekorēšanai izmantotas dažāda izmēra bumbas pērļu, zelta un brūnā krāsā un silti baltas LED gaismiņu virtenes. Egli apspīdēja četri prožektori. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā koku vainagos iemirdzējās LED gaismiņu aizkari un iedegās arī trīs arkas ar krītošo zvaigžņu motīviem, kas veidoja gaismas aleju ar skatu uz egli.

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informēja, ka jauns dekors pilsētniekus šogad priecēja Raiņa parkā – spirālveida strūklaka, ko veidoja LED lampas, un četri LED dekori ar gaismas spuldžu virtenēm, iekarināti koku zaros virs gājēju ejas gar ēku Pasta ielā 32. Driksas ielas gājēju promenādē gaismas lampiņas jau bija izvietotas, bet, sagaidot Ziemassvētkus, tur tradicionāli tika uzstādīta arī egle, kas šogad tika papildināta ar jauniem dekorējuma elementiem – rombveida dekorācijām ar sudraba spoguļa efektu. Gājēju ielā plānotas arī trīs interaktīvās vizuālās gaismas projekcijas uz ietves.

Savukārt Čakstes bulvāra kokos spīdēja izkarinātas gaismas virtenes, bet Satiksmes ielu posmā no Ganību ielas līdz Traktoristu ielai rotāja LED gaismu virtenes. Dažādu izmēru izgaismoti puzuri ar mirdzošām sniegpārsliņām bija Stacijas parkā un pie laternu balstiem Vecpilsētas ielā, bet Lietuvas šosejā no Savienības līdz Platones ielai apgaismes balstos spīdēja spuldzīšu virtenes. Rīgas ielā krustojumā ar Pērnavas ielu koku vainagos iemirdzējās gaismas bumbas, Lielajā ielā no Jāņa Čakstes bulvāra līdz Dambja ielai un tiltu pār Lielupi un Driksu laternu stabi tika izrotāti ar LED dekoriem, bet Pasta salu izgaismoja telpisks buru kuģītis un mirdzošas buras formas dekori pie apgaismes balstiem. Tāpat dekori tika uzstādīti apgaismes stabos Rūpniecības ielā. Arī uz Ziemassvētkiem un gadu mijas svētkiem pilsētas apgaismes balstos bija redzami sarkanbaltsarkanie auseklīši.”

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus … Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā

  TravelTime.lv: Šveice, pazīstama ar savu neatkārtojamo dabas skaistumu, ir kalnu un ledāju veidota zeme, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu. Valsts ir slavena ar savu ziemas kūrortu pasakaino valstību, augsti kvalificēta … Raksts: Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot

  TravelTime.lv: Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot … Raksts: Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam?

  TravelTime.lv: Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina … Raksts: Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam? vispirms redzēts Travel Time.

 • 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā

  TravelTime.lv: Kad vecais gads atkāpjas, lai atvērtu durvis jaunajam, Dubaija kļūst par vienu no visburvīgākajām vietām uz Zemes. Šī kosmopolītiskā metropole aizrauj ar savu grandiozo Jaungada svinību atmosfēru, kurā saplūst tradīcijas … Raksts: 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com