Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Ariadne, Eleonora
21.Feb.2024

Laiks un vārda dienas

Ariadne, Eleonora
21.Feb.2024
Pilsētā Ziņas

Jaunākie un tuvākie notikumi Jelgavā janvāri un februārī

  1. Starptautiskais Ledus Skulptūru Festivāls Jelgavā: No 2. līdz 4. februārim Jelgavā norisināsies 25. Starptautiskais Ledus Skulptūru Festivāls, kas šogad atzīmē savu 25. gadadienu. Festivāls risināsies divās vietās – Jāņa Čakstes bulvārī un Pasta salā​​​​.
  2. Pirmā dzimšana Jelgavas slimnīcā Jaunajā gadā: Jaunajā 2024. gadā Jelgavas slimnīcā piecas minūtes pēc Jaunā gada sākuma piedzima zēns. Šis zēns ir ģimenes pirmais bērns, un viņa svars dzimšanas brīdī bija 3,05 kilogrami​​.
  3. Apmācību mobilitāte Spānijā Erasmus+ projekta ietvaros: 2024. gada 18. janvārī tika paziņots par Erasmus+ projekta “Senior Radio” apmācību mobilitāti Spānijā. Šī pieredze tiks pilotēta Latvijā, Jelgavas pilsētā, Zemītes pagastā un Krāslavas pilsētā vecāka gadagājuma cilvēkiem no 2024. gada februāra līdz aprīlim, integrējot scenāriju izveidi un stāstīšanu​​.
  4. Jelgavas Vecpilsētas ielas kvartāls aicina iepazīt seno Jelgavu, tās koka ēkas un aizmirstās ielas, kā arī iepazīstināt ar seno amatniecību prasmēm​​.
  5. Latvija kā kultūras un akadēmiskais centrs: www.studyinlatvia.lv publicētajā rakstā Gruzijas studente Ana Mamaladze slavē Latviju par tās bagāto kultūras mantojumu un dzīvo akadēmisko vidi. Viņa iesaka topošajiem studentiem iekļauties Latvijas iekļaujošajā atmosfērā un iesaistīties vietējās tradīcijās, uzsverot, ka studijas Latvijā piedāvā iespējas personīgai un akadēmiskai izaugsmei.
  6. Kultūras pasākumi un attīstība: Latvijas Televīzija (LTV) ir izlaidusi video, kas demonstrē latviešu kultūru ukraiņiem. Valstī turpina notikt dažādi kultūras pasākumi, piemēram, festivāli, koncerti un izstādes, veicinot kultūras ainavas dzīvotspēju. Iniciatīvas, piemēram, filmu festivāls “Artdocfest” Rīgā un LAMPA festivāls, kas veicina sabiedrības līdzdalību diskursā, ir piemēri notiekošajām kultūras aktivitātēm.
Booking.com
Booking.com