Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

estateguru

Laiks un vārda dienas

Lolita, Vitolds
30.May.2024
estateguru

Laiks un vārda dienas

Lolita, Vitolds
30.May.2024
Izklaide Pilsētā Ziņas

Jelgavas pilī notiks starptautisks simpozijs “Muižas ainava”

25. aprīlī plkst. 13.00 atjaunotās Jelgavas pils 182. telpā, Lielā ielā 2, Jelgavā norisināsies Starptautiskais simpozijs “Muižas ainava: izaicinājumi un iespējas” un pēc pasākuma dalībniekiem būs iespēja piedalīties ekskursijā pa Zemgales muižām.

Simpozijā ar vieslekciju “Hoencīricas pils parks – koku populācija klimata pārmaiņu apstākļos” uzstāsies Prof. Dr. Karolīna Rolka no Neibrandenburgas Augstskolas (Vācija) un stāstīts par parka vēsturi, kā arī par jaunākajiem atklājumiem par veco koku populāciju un tās attīstību klimata pārmaiņu apstākļos. “Hoencīricas pils parks ir īsts mākslas darbs, kam ir liela mākslinieciski vēsturiskā vērtība dārzu mākslā ne tikai Mēklenburgas-Priekšpomerānijas reģionā, bet arī visā Baltijas jūras reģionā”. Ar prezentāciju “Muižas ainava 2.0: Bruņinieku īpašumi, strādnieku īpašumi, dzirnavnieku īpašumi” uzstāsies Dipl.-Ing. Frīdrihs Kūlmans no Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātes (Igaunija). “Latvijai un Igaunijai ir salīdzināma muižu apsaimniekošanas un zemes izmantošanas vēsture, tām ir salīdzināma ainavu un apdzīvoto vietu struktūra, kā arī šīs struktūras pārklāšanās ar sociālistisko kolhozu saimniecību. Tā rezultātā izveidojās ainavu un apdzīvoto vietu struktūras, kas radikāli lauza iepriekšējo īpašumu sadalījumu un atspoguļoja sava laika valdošo sociāli politisko ideoloģiju.” Ar prezentāciju “Zemgales muižu telpiski kompozicionālie un arhitektoniskie risinājumi” uzstāsies arī Prof. Dr. Aija Ziemeļniece, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (Latvija).

Pēc pasākuma dalībniekiem (ar savu transportu) būs iespēja piedalīties braucienā pa Zemgales muižām – Kaucmindi, Bornsmindi un Mazmežotni, Dr. Aijas Ziemeļnieces vadībā, kura no 1979.gada, praktizējot arhitektu birojā, ir realizējusi vairāk nekā 100 publisko un dzīvojamo ēku projektus, no kuriem par vairākiem ir iegūta atzinība “Gada labākā būve”.

Interesentiem ir iespēja piedalīties arī platformā Zoom.

Pasākums notiks vācu valodā ar sinhrono tulkojumu angļu valodā.
Dalība: bez maksas
Reģistrācija dalībai: ej.uz/Gutslandschaft

 • Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā

  TravelTime.lv: Šveice, pazīstama ar savu neatkārtojamo dabas skaistumu, ir kalnu un ledāju veidota zeme, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu. Valsts ir slavena ar savu ziemas kūrortu pasakaino valstību, augsti kvalificēta … Raksts: Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot

  TravelTime.lv: Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot … Raksts: Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam?

  TravelTime.lv: Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina … Raksts: Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam? vispirms redzēts Travel Time.

 • 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā

  TravelTime.lv: Kad vecais gads atkāpjas, lai atvērtu durvis jaunajam, Dubaija kļūst par vienu no visburvīgākajām vietām uz Zemes. Šī kosmopolītiskā metropole aizrauj ar savu grandiozo Jaungada svinību atmosfēru, kurā saplūst tradīcijas … Raksts: 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā vispirms redzēts Travel Time.

 • Nepieciešamākā dārza tehnika māju īpašniekiem

  TravelTime.lv: Dārza tehnika ir būtiska, lai uzturētu un koptu mājas dārzu. Labi aprīkots dārzs rada prieku un labklājības sajūtu māju īpašniekiem. Šajā rakstā apskatīsim dažādas dārza tehnikas vienības un to funkcijas. … Raksts: Nepieciešamākā dārza tehnika māju īpašniekiem vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com