Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

estateguru

Laiks un vārda dienas

Alberts, Madis
18.Jun.2024
estateguru

Laiks un vārda dienas

Alberts, Madis
18.Jun.2024
Pilsētā Ziņas

Jelgavas ūdens saņem “Zaļās izcilības balvu” (video)

SIA “Jelgavas ūdens” ir saņēmusi Valsts vides dienesta “Zaļās izcilības balvu ūdenssaimniecības jomā” par inovatīvu tehnoloģiju ieviešanu notekūdeņu sistēmu uzraudzībā, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība.

Inovatīvas tehnoloģijas un ilgtspējīga attīstība

“Jelgavas ūdens” nominācijai pieteica Dienvidrietumu Reģionālās vides pārvaldes Jelgavas birojs. Uzņēmums nodrošina ūdens ieguvi un kanalizācijas notekūdeņu savākšanu un attīrīšanu. Attīrīšanas iekārtu teritorijā ir uzbūvēti angāri atūdeņoto notekūdeņu dūņu uzglabāšanai, kuras tiek regulāri nodotas biogāzes ražotājiem un lauksaimniekiem. Papildus tam pērn attīrīšanas iekārtu teritorijā uzstādīta saules elektrostacija, kas saražo aptuveni 16% no kopējā attīrīšanas iekārtu elektroenerģijas patēriņa.

Vides aizsardzības sasniegumi

Kopumā “Zaļās izcilības” balva šogad ir piešķirta desmit videi draudzīgākajiem rūpniecības, atkritumu apsaimniekošanas, ūdenssaimniecības, enerģētikas un citu jomu pārstāvjiem. Šie uzņēmumi izceļas ar spēju visaugstākajā līmenī ievērot vides prasības un samazināt savas darbības ietekmi uz vidi.

Tradīcijas un atzinība

Gada balvu Valsts vides dienests pasniedz kopš 2015. gada, godinot uzņēmumus un sadarbības partnerus, kuriem rūp Latvijas vides kvalitāte un ilgtspēja. Balvu šajos gados saņēmuši jau vairāk nekā 100 uzņēmumi un sadarbības partneri.

Pasaules vides diena

Kopš 1972. gada ik gadu 5. jūnijā tiek atzīmēta Pasaules vides diena. Apvienoto Nāciju organizācija iedibināja šo tradīciju, lai veicinātu izpratni par vides jautājumiem pasaules mērogā.

 

 

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus … Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā

  TravelTime.lv: Šveice, pazīstama ar savu neatkārtojamo dabas skaistumu, ir kalnu un ledāju veidota zeme, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu. Valsts ir slavena ar savu ziemas kūrortu pasakaino valstību, augsti kvalificēta … Raksts: Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot

  TravelTime.lv: Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot … Raksts: Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam?

  TravelTime.lv: Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina … Raksts: Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam? vispirms redzēts Travel Time.

 • 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā

  TravelTime.lv: Kad vecais gads atkāpjas, lai atvērtu durvis jaunajam, Dubaija kļūst par vienu no visburvīgākajām vietām uz Zemes. Šī kosmopolītiskā metropole aizrauj ar savu grandiozo Jaungada svinību atmosfēru, kurā saplūst tradīcijas … Raksts: 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com