Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Arnolds, Emanuels
01.Dec.2023

Laiks un vārda dienas

Arnolds, Emanuels
01.Dec.2023
Bizness Ekonomika Izklaide Pilsētā Ziņas

Jelgavas uzņēmums radījis pirmo mākslīgo intelektu latviešu valodā

Jelgava nu var lepoties ar inovatīvu sasniegumu tehnoloģiju jomā. Vietējais tehnoloģiju uzņēmums ir izstrādājis “AI Latviski”, pirmo mākslīgā intelekta asistentu, kas paredzēts, lai mācītu Latvijas iedzīvotājiem izmantot mākslīgā intelekta sniegtās iespējas latviešu valodā.

Uzņēmums Sana Global, kas atrodas Jelgavas sirdī, ir bijis inovāciju un radošuma šūpulis jau no paša dibināšanas brīža. Šī jaunākā izstrādne, kas laista klajā šī gada novembrī. Brīvi pieejamā versija ir balstīta uz ChatGPT3.5 modeļa, bet OpenAI maksas platformā pieeams jaunais modelis ar attēlu ģenerēšanas funkciju.

“AI Latviski” izstrādāšana ir atbilde uz aizvien pieaugošo pieprasījumu pēc mākslīgā intelekta risinājumiem vietējā valodā. Tas ļaus lietotājiem ne tikai efektīvāk izmantot AI sniegtās priekšrocības, bet arī sekmēs latviešu valodas un kultūras saglabāšanu digitālajā laikmetā.

“AI Latviski” ir paredzēts, lai būtu vairāk nekā tikai tehnoloģisks rīks; tas ir solis tuvāk mākslīgā intelekta integrācijai ikdienas dzīvē Latvijā. Uzņēmums ir apņēmies nodrošināt, ka šī tehnoloģija ir pieejama ikvienam, veicinot izglītību un paaugstinot tehnoloģiskās prasmes visā valstī.

“Esam gandarīti, ka varam piedāvāt šo produktu no Jelgavas – pilsētas, kas ir bagāta ar talantīgiem programmētājiem un inženieriem,” teica uzņēmuma vadītāja Samanta Brante. “Tas palīdzēs ikvienam datora vai viedtālruņa lietotājam viegli apgūt mākslīgā intelekta piedāvātās iespējas.”

Galvenie punkti:

 • “AI Latviski” ir pirmā latviešu valodas mākslīgā intelekta sistēma, kas paredzēta mākslīgā intelekta pratības apgūšanai latviešu valodā.
 • Uzņēmuma izcelsme ir Jelgava, kas akcentē pilsētas nozīmi tehnoloģiju inovācijā.
 • Produkts tiks laists klajā kopā ar OpenAI GPT veikalu.
 • Ceļojumu Bode piedāvā aizraujošus atvaļinājumus

  TravelTime.lv: Ceļojumu Bode ir aģentūra, kas piedāvā plašu ceļojumu klāstu atbilstoši dažādām klientu vajadzībām un vēlmēm. Aģentūra ir pazīstama kā pieredzējušu ceļojumu organizatoru komanda, kas palīdz atrast atbilstošāko ceļojumu katram klientam​​. “Ceļojumu … Raksts: Ceļojumu Bode piedāvā aizraujošus atvaļinājumus vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāds slēpošanas apģērbs nepieciešams pirms došanās uz kalnu trasēm?

  TravelTime.lv: Image by pressfoto on Freepik Sliktākais scenārijs kalnu trasē ir attapties ar aukstām, mitrām drēbēm laukā, kad temperatūra ir zem nulles grādiem. Ja tā vēl ir pirmā slēpošanas pieredze, ar … Raksts: Kāds slēpošanas apģērbs nepieciešams pirms došanās uz kalnu trasēm? vispirms redzēts Travel Time.

 • Seišelu salas: tropu paradīze

  TravelTime.lv: Seišelu salu arhipelāgs, kas atrodas Indijas okeānā, ir izpelnījies savu paradīzes reputāciju uz Zemes. Tās intīmās viesnīcas, senatnīgās pludmales, šūpojošas palmas, granīta klintis, ideāli laikapstākļi visu gadu, valdzinošā jūras dzīve … Raksts: Seišelu salas: tropu paradīze vispirms redzēts Travel Time.

 • Novaturas uzticās vairāk kā 210000 ceļojumu klientu

  TravelTime.lv: Baltijas tūrisma tirgus līderis “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, šī gada septembrī reģistrējis ieņēmumus 24,1 miljonu apmērā (pērn šajā laikā tie arī sasniedza aptuveni 24 miljonus eiro). Uzņēmums … Raksts: Novaturas uzticās vairāk kā 210000 ceļojumu klientu vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai

  TravelTime.lv: Rudens sākums Dubaijā vienmēr tiek dedzīgi gaidīts. Pēc vasaras hiatus mīļotās atrakcijas, parki un ainas vietas, kas svelmainajos vasaras mēnešos gulēja snaudošas, kārtējo reizi ver vaļā savas durvis. Pilsēta dūc … Raksts: Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com