Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

estateguru

Laiks un vārda dienas

Alberts, Madis
18.Jun.2024
estateguru

Laiks un vārda dienas

Alberts, Madis
18.Jun.2024
Pilsētā Ziņas

Jelgavnieki tikās ar jauno valsts prezidentu E.Rinkēviču

Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienas atceres pasākumā pie J. Čakstes pieminekļa klātesošos uzrunāja Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Turpinot tradīciju, E. Rinkēvičs Valsts prezidenta laukumā stādīja ozolu. Pasākumā piedalījās pilsētas iedzīvotāji, tostarp mazie skolēni.

Jelgava – Latvijas pirmo četru prezidentu šūpulis

Ņemot vērā, ka Zemgalē, pirmo četru Latvijas prezidentu dzimtenē, un Jelgavā atrodas vienīgais Valsts prezidenta piemineklis ārpus Rīgas, atzīmējot Valsts prezidentūras institūcijas simtgadi, tika izveidots Prezidentu laukums. Tā tapšanā piedalījās vairāki bijušie Valsts prezidenti un prezidentu ģimeņu pārstāvji, un par godu katrai prezidentūrai tika iestādīts stāvs ‘Fastigiata Koster’ parastais ozols (Quercus robur).

Svinam Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienu

“Nacionālais patriotisms, neatlaidība, drosme un mērķtiecība ir četri stūrakmeņi, kas lika mūsu valsts pamatus. Mēs, jelgavnieki lepojamies ar to, ka Jelgava ir pilsēta, kas uzsver Valsts prezidentūras spēku – institūciju, kas varena kā Latvijas ozoli. Prezidentu laukums ir mūsu tautas spēka un izturības simbols Jelgavā – izaugsmes pilsētā,” uzsvēra Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Valsts prezidents godina dažādas institūcijas

Valsts prezidents E. Rinkēvičs vizītes laikā Jelgavā ne tikai piedalījās svinīgajā pasākumā pie J. Čakstes pieminekļa, bet arī apmeklēja renovēto Jelgavas Tehnoloģiju skolu un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti. Valsts prezidents iepazinās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta atbalsta centra Jelgavas brigādēm un biomasas koģenerācijas staciju “Gren.” Turklāt viņš Jelgavas biznesa inkubatorā tikās ar vietējiem uzņēmējiem.

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus … Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā

  TravelTime.lv: Šveice, pazīstama ar savu neatkārtojamo dabas skaistumu, ir kalnu un ledāju veidota zeme, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu. Valsts ir slavena ar savu ziemas kūrortu pasakaino valstību, augsti kvalificēta … Raksts: Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot

  TravelTime.lv: Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot … Raksts: Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam?

  TravelTime.lv: Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina … Raksts: Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam? vispirms redzēts Travel Time.

 • 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā

  TravelTime.lv: Kad vecais gads atkāpjas, lai atvērtu durvis jaunajam, Dubaija kļūst par vienu no visburvīgākajām vietām uz Zemes. Šī kosmopolītiskā metropole aizrauj ar savu grandiozo Jaungada svinību atmosfēru, kurā saplūst tradīcijas … Raksts: 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com