Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Adrians, Ārija, Rigonda
22.Feb.2024

Laiks un vārda dienas

Adrians, Ārija, Rigonda
22.Feb.2024
Pilsētā Ziņas

Jelgavnieki tikās ar jauno valsts prezidentu E.Rinkēviču

Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienas atceres pasākumā pie J. Čakstes pieminekļa klātesošos uzrunāja Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Turpinot tradīciju, E. Rinkēvičs Valsts prezidenta laukumā stādīja ozolu. Pasākumā piedalījās pilsētas iedzīvotāji, tostarp mazie skolēni.

Jelgava – Latvijas pirmo četru prezidentu šūpulis

Ņemot vērā, ka Zemgalē, pirmo četru Latvijas prezidentu dzimtenē, un Jelgavā atrodas vienīgais Valsts prezidenta piemineklis ārpus Rīgas, atzīmējot Valsts prezidentūras institūcijas simtgadi, tika izveidots Prezidentu laukums. Tā tapšanā piedalījās vairāki bijušie Valsts prezidenti un prezidentu ģimeņu pārstāvji, un par godu katrai prezidentūrai tika iestādīts stāvs ‘Fastigiata Koster’ parastais ozols (Quercus robur).

Svinam Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienu

“Nacionālais patriotisms, neatlaidība, drosme un mērķtiecība ir četri stūrakmeņi, kas lika mūsu valsts pamatus. Mēs, jelgavnieki lepojamies ar to, ka Jelgava ir pilsēta, kas uzsver Valsts prezidentūras spēku – institūciju, kas varena kā Latvijas ozoli. Prezidentu laukums ir mūsu tautas spēka un izturības simbols Jelgavā – izaugsmes pilsētā,” uzsvēra Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Valsts prezidents godina dažādas institūcijas

Valsts prezidents E. Rinkēvičs vizītes laikā Jelgavā ne tikai piedalījās svinīgajā pasākumā pie J. Čakstes pieminekļa, bet arī apmeklēja renovēto Jelgavas Tehnoloģiju skolu un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti. Valsts prezidents iepazinās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta atbalsta centra Jelgavas brigādēm un biomasas koģenerācijas staciju “Gren.” Turklāt viņš Jelgavas biznesa inkubatorā tikās ar vietējiem uzņēmējiem.

Booking.com
Booking.com