Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2023

Laiks un vārda dienas

Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2023
Bizness Ekonomika Pilsētā Ziņas

Karjeras nedēļā Jelgavas novada jauniešus aicina izzināt IKT nozari

Jau devīto gadu pēc kārtas visā Latvijā no 11. līdz 15. oktobrim notiks Karjeras nedēļa, ko sadarbībā ar reģionālajiem partneriem organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šī gada Karjeras nedēļa, kuras tēma ir “IKT tavai karjerai”, ir veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares izzināšanai, tās aktualitātes un pielietojuma atzīšanai ikdienas dzīvē, plaša IKT profesiju klāsta izpētei, prasmju atklāšanai un klausīšanai iedvesmojošus stāstus un jauniešu ideju izmēģināšanu hakatonā.

“Latvijā pēdējo desmit gadu laikā darbinieku skaits IKT firmās ir vairāk nekā dubultojies, un IKT prasmes tagad ir nepieciešamas praktiski katrā mūsdienu organizācijā.” “Inovācijas un jaunu produktu izstrāde, datu aizsardzība un drošība, sistēmu izstrāde un uzturēšana, digitālais dizains, datorgrafika, vietņu izstrāde un administrēšana, lietu internets un daudzas citas jomas ir IKT profesionāļu pienākumi,”

saka Didzis Poreiters, VIAA Izglītības atbalsta un starptautiskās sadarbības departaments.

Šogad Karjeras nedēļas laikā notiks vairākas galvenās aktivitātes, lai izpētītu tēmu: 11. oktobrī tiešsaistes diskusijā vecākiem ar nosaukumu “Tehnoloģijas ģimenē – draugs vai svešinieks?” apspriežot tehnoloģiju lomu ģimeņu ikdienā un to, kā atbalstīt bērnus, iepazīstot viņu vecākiem nepazīstamas nozares, bet 12. oktobrī jauniešu diskusijā ar nosaukumu “Iedvesmojoši stāsti – kā es nokļuvu IKT nozarē? ” IKT jomas profesionāļi apspriedīs savu personīgo pieredzi. Paralēli tam skolotājiem visas Karjeras nedēļas laikā būs pieejams 7.-9. klašu mācību materiāls, kas mudinās viņus izmēģināt radošu programmēšanu ar Learn IT profesionāļu palīdzību. No 14. līdz 15. oktobrim vidusskolēniem un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem būs iespēja piedalīties hakatonā, meklējot atbildes un piedāvājot risinājumus, kā izmantot modernās tehnoloģijas, lai palīdzētu jauniešiem efektīvi tikt galā ar dažādām karjeras grūtībām.

13.oktobrī Jelgavas novada jauniešu Facebook lapas dalībnieki varēs pievienoties tiešsaistes diskusijai ar uzņēmuma dibinātāju Edgaru Dimantu.

Reģiona jauniešiem, kurus interesē droni, tiek piedāvāta īpaša iespēja. UAV Factory bezpilota lidaparātu izmēģinājumu vieta Zaeniekos būs atvērta publikai.

Aicinām sekot līdzi pasākuma jaunumiem un programmai vietnē viaa.gov.lv/lv/karjeras-nedela un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai un twitter.com/TavaiKarjerai.

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir pasākumu sērija, kuras laikā jaunieši var uzzināt par iespējamo turpmāko karjeru, uzklausīt dažādu jomu cilvēkus un saņemt karjeras konsultācijas. Vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs visas karjeras nedēļas laikā notiks dažādas citas aktivitātes, kas saistītas ar profesijas izvēli, papildus pamatpasākumiem visā Latvijā. Šī gada Karjeras nedēļas uzmanības centrā ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares izzināšana. Lielākā daļa pasākumu notiks tiešsaistē, atkarībā no valsts epidemioloģiskajiem apstākļiem, lai gan daži pasākumi vienā klasē vai komandā notiks klātienē, pamatojoties uz epidemiologu ieteikumiem un attiecīgo iestāžu norādījumiem.

Ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu VIAA īsteno Karjeras nedēļu projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Papildu informācija: Lauma Gulbe

Galvenā speciāliste karjeras izglītības jautājumos

Tālr.: 29378912

jelgavasnovads.lv

 • Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai

  TravelTime.lv: Rudens sākums Dubaijā vienmēr tiek dedzīgi gaidīts. Pēc vasaras hiatus mīļotās atrakcijas, parki un ainas vietas, kas svelmainajos vasaras mēnešos gulēja snaudošas, kārtējo reizi ver vaļā savas durvis. Pilsēta dūc … Raksts: Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai vispirms redzēts Travel Time.

 • Novatours atklāj 2024. gada vasaras ceļojumu programmu un jaunus galamērķus

  TravelTime.lv: Vadošais Baltijas ceļojumu organizators paplašina piedāvājumus uz Kipru, Maljorku un Malagu. Novatours, lielākais ceļojumu organizators Baltijas valstīs, uzsāks pilnu 2024. gada vasaras ceļojumu programmu, iepazīstinot ar jauniem galamērķiem no Latvijas, … Raksts: Novatours atklāj 2024. gada vasaras ceļojumu programmu un jaunus galamērķus vispirms redzēts Travel Time.

 • Remiro travel ceļojumu kalendārs

  TravelTime.lv: Remiro travel ceļojumu kalendārs tevi pārsteigs! Vai vēlaties izpētīt jaunas vietas un radīt neaizmirstamas atmiņas? Nemeklējiet tālāk! Mēs esam izveidojuši sarakstu ar aizraujošiem ceļojumu galamērķiem, kas jums jāapsver 2023. gada … Raksts: Remiro travel ceļojumu kalendārs vispirms redzēts Travel Time.

 • Padomi ceļošanai senioriem: sagatavošanās

  TravelTime.lv: Ceļošana ir paredzēta ne tikai jauniešiem; vairāk senioru izbauda atvaļinājumu, pētot svešas zemes. Tomēr ir daži svarīgi apsvērumi, lai nodrošinātu vienmērīgu un drošu braucienu. Baltijas valstīs lielākais ceļojumu organizators Novatours … Raksts: Padomi ceļošanai senioriem: sagatavošanās vispirms redzēts Travel Time.

 • Dubaijas tūrisma triumfs: izaugsme un greznība

  TravelTime.lv: 2023. gada pirmajā pusē Dubaijas tūrisma nozare turpināja uzrādīt stabilu izaugsmi. Šajā periodā pilsētā reģistrēts rekordliels apmeklētāju skaits – 8,55 miljoni salīdzinājumā ar 8,36 miljoniem tajā pašā periodā 2019. gadā. Turklāt tūristu … Raksts: Dubaijas tūrisma triumfs: izaugsme un greznība vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com

LEAVE A RESPONSE

Booking.com