Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Nelda, Ričards, Rihards
07.Feb.2023
Nelda, Ričards, Rihards
07.Feb.2023
Bizness Ekonomika Pilsētā Ziņas

Karjeras nedēļā Jelgavas novada jauniešus aicina izzināt IKT nozari

Jau devīto gadu pēc kārtas visā Latvijā no 11. līdz 15. oktobrim notiks Karjeras nedēļa, ko sadarbībā ar reģionālajiem partneriem organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šī gada Karjeras nedēļa, kuras tēma ir “IKT tavai karjerai”, ir veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares izzināšanai, tās aktualitātes un pielietojuma atzīšanai ikdienas dzīvē, plaša IKT profesiju klāsta izpētei, prasmju atklāšanai un klausīšanai iedvesmojošus stāstus un jauniešu ideju izmēģināšanu hakatonā.

“Latvijā pēdējo desmit gadu laikā darbinieku skaits IKT firmās ir vairāk nekā dubultojies, un IKT prasmes tagad ir nepieciešamas praktiski katrā mūsdienu organizācijā.” “Inovācijas un jaunu produktu izstrāde, datu aizsardzība un drošība, sistēmu izstrāde un uzturēšana, digitālais dizains, datorgrafika, vietņu izstrāde un administrēšana, lietu internets un daudzas citas jomas ir IKT profesionāļu pienākumi,”

saka Didzis Poreiters, VIAA Izglītības atbalsta un starptautiskās sadarbības departaments.

Šogad Karjeras nedēļas laikā notiks vairākas galvenās aktivitātes, lai izpētītu tēmu: 11. oktobrī tiešsaistes diskusijā vecākiem ar nosaukumu “Tehnoloģijas ģimenē – draugs vai svešinieks?” apspriežot tehnoloģiju lomu ģimeņu ikdienā un to, kā atbalstīt bērnus, iepazīstot viņu vecākiem nepazīstamas nozares, bet 12. oktobrī jauniešu diskusijā ar nosaukumu “Iedvesmojoši stāsti – kā es nokļuvu IKT nozarē? ” IKT jomas profesionāļi apspriedīs savu personīgo pieredzi. Paralēli tam skolotājiem visas Karjeras nedēļas laikā būs pieejams 7.-9. klašu mācību materiāls, kas mudinās viņus izmēģināt radošu programmēšanu ar Learn IT profesionāļu palīdzību. No 14. līdz 15. oktobrim vidusskolēniem un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem būs iespēja piedalīties hakatonā, meklējot atbildes un piedāvājot risinājumus, kā izmantot modernās tehnoloģijas, lai palīdzētu jauniešiem efektīvi tikt galā ar dažādām karjeras grūtībām.

13.oktobrī Jelgavas novada jauniešu Facebook lapas dalībnieki varēs pievienoties tiešsaistes diskusijai ar uzņēmuma dibinātāju Edgaru Dimantu.

Reģiona jauniešiem, kurus interesē droni, tiek piedāvāta īpaša iespēja. UAV Factory bezpilota lidaparātu izmēģinājumu vieta Zaeniekos būs atvērta publikai.

Aicinām sekot līdzi pasākuma jaunumiem un programmai vietnē viaa.gov.lv/lv/karjeras-nedela un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai un twitter.com/TavaiKarjerai.

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir pasākumu sērija, kuras laikā jaunieši var uzzināt par iespējamo turpmāko karjeru, uzklausīt dažādu jomu cilvēkus un saņemt karjeras konsultācijas. Vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs visas karjeras nedēļas laikā notiks dažādas citas aktivitātes, kas saistītas ar profesijas izvēli, papildus pamatpasākumiem visā Latvijā. Šī gada Karjeras nedēļas uzmanības centrā ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares izzināšana. Lielākā daļa pasākumu notiks tiešsaistē, atkarībā no valsts epidemioloģiskajiem apstākļiem, lai gan daži pasākumi vienā klasē vai komandā notiks klātienē, pamatojoties uz epidemiologu ieteikumiem un attiecīgo iestāžu norādījumiem.

Ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu VIAA īsteno Karjeras nedēļu projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Papildu informācija: Lauma Gulbe

Galvenā speciāliste karjeras izglītības jautājumos

Tālr.: 29378912

jelgavasnovads.lv

 • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

  TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus skulptūrām Latvijā. 1986. gada ziemā Lasīt tālāk...Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus Lasīt tālāk...Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Skaistie skati ekskursijas

  TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir izmantojuši mūsu atsauksmes un pētījumus, Lasīt tālāk...Skaistie skati ekskursijas Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļojumi 2022

  TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Mēs esam veiksmīgi aizvadījuši Lasīt tālāk...Ceļojumi 2022 Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

 • Pēdējā brīža ceļojumi

  TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el Šeiha no 371€ TURCIJA no Lasīt tālāk...Pēdējā brīža ceļojumi Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

  Booking.com

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

  Booking.com