Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

estateguru

Laiks un vārda dienas

Lolita, Vitolds
30.May.2024
estateguru

Laiks un vārda dienas

Lolita, Vitolds
30.May.2024
Bizness Ekonomika Pilsētā Ziņas

Karmela, ASV un Jelgava paziņo par “Māsas pilsētas” sadarbību

AS pilsētas Karmelas mērs Džims Brainards kopā ar Latvijas Republikas goda konsulu Indiānas štatā Andri Bērziņu ar prieku paziņo, ka Karmela noformēs sadraudzības pilsētu partnerību ar Jelgavu, Latvijā. Šī būs pirmā Karmelas māsas pilsēta Eiropā un Jelgava pirmā māsas pilsēta ASV.

Vienošanos starp mēru Džimu Brainardu un Jelgavas mēru Andri Rāviņu sekmēja Latvijas vēstnieks ASV Māris Selga, viesojoties Karmelā 2021. gada oktobrī. Mēri pētīs iespējas veidot ciešākas attiecības starp pilsētām š.g. tādās jomās kā izglītība, kultūra, uzņēmējdarbība un sabiedriskie pakalpojumi. Būs arī oficiālas pilsētu delegāciju vizītes, kā arī īpašas ceremonijas gan Karmelā, gan Jelgavā, lai pieminētu oficiālo līgumu parakstīšanu.

Andris Bērziņš pēc mēra Brainarda lūguma pildīs Karmela – Jelgavas māsu pilsētas komitejas priekšsēdētāju, un, virzoties uz priekšu, viņš sadarbosies ar savu kolēģi, Jelgavas ārējo un ārējo sakaru virsnieci Annu Zariņu.

Šī partnerība notiek arī ļoti svarīgā un izšķirošā brīdī mūsu dzīvē un vēsturē, kad atbalsts brīvībai un demokrātijai pasaulē ir aplenkts. Starptautisku attiecību veidošana, piemēram, māsu pilsētu programma, ir savstarpējas sapratnes un miera atslēga visā pasaulē un nākamajām paaudzēm.

Partnerattiecības uz vietas atbalstīs Pīters Kērkvuds, Starptautiskā centra protokola vadītājs, kurš ir arī Indiānas štata pārstāvis Sister Cities International.

Nākotnes paziņojumi par Karmela un Jelgavas sadraudzības pilsētu partnerību būs gaidāmi, virzoties uz priekšu dažādās iniciatīvās. Aicinām arī visus Karmelas un Jelgavas iedzīvotājus, kā arī draugus ASV un Latvijā sekot Karmelas un Jelgavas māsu pilsētu Facebook lapai, iepazīstinot abu pilsētu iedzīvotājus vienam ar otru un uzzinot vairāk par bagāto vēsturi un kultūru. no šīm skaistajām pilsētām un veidojiet attiecības un draudzību, kas ilgs visu mūžu.

 • Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā

  TravelTime.lv: Šveice, pazīstama ar savu neatkārtojamo dabas skaistumu, ir kalnu un ledāju veidota zeme, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu. Valsts ir slavena ar savu ziemas kūrortu pasakaino valstību, augsti kvalificēta … Raksts: Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot

  TravelTime.lv: Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot … Raksts: Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam?

  TravelTime.lv: Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina … Raksts: Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam? vispirms redzēts Travel Time.

 • 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā

  TravelTime.lv: Kad vecais gads atkāpjas, lai atvērtu durvis jaunajam, Dubaija kļūst par vienu no visburvīgākajām vietām uz Zemes. Šī kosmopolītiskā metropole aizrauj ar savu grandiozo Jaungada svinību atmosfēru, kurā saplūst tradīcijas … Raksts: 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā vispirms redzēts Travel Time.

 • Nepieciešamākā dārza tehnika māju īpašniekiem

  TravelTime.lv: Dārza tehnika ir būtiska, lai uzturētu un koptu mājas dārzu. Labi aprīkots dārzs rada prieku un labklājības sajūtu māju īpašniekiem. Šajā rakstā apskatīsim dažādas dārza tehnikas vienības un to funkcijas. … Raksts: Nepieciešamākā dārza tehnika māju īpašniekiem vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com

LEAVE A RESPONSE

Booking.com