Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Adrians, Ārija, Rigonda
22.Feb.2024

Laiks un vārda dienas

Adrians, Ārija, Rigonda
22.Feb.2024
Izklaide Pilsētā

Ledus skulptūras Jelgavā 2022 (foto reportāža)

Arī šogad ledus skulptūras Jelgavā ir izvietotas jelgavnieku un pilsētas viesu apskatei. Ledus skulptūras ir apskatāmas no 2022.gada 4.februāra. Kopš Latviju un pasauli pārņem pandēmija, pasākums ir rīkots savādākā formātā – tā vietā, lai nodalītu eksponātus iežogojumā, tie brīvi izvietoti apskatei pa visu pilsētu dažādās vietās. Tas palīdz ievērot distancēšanos un arī ļaut skulptūras apskatīt visiem, ne tikai Covid-19 sertifikātu īpašniekiem.

Starptautiskais ledus skulptūru festivāls (2023) Jelgavā aprakstīts šeit.

Skulptūru veidošanā šogad piedalījās pavisam 11 mākslinieki jeb ledus tēlnieki. Izveidota kopskaitā 21 skulptūra. Dalībnieki ieradušies Jelgavā no tādām valstīm kā Nīderlande, Krievija, Baltkrievija un citas. Tie kopā ar vietējiem māksliniekiem izveidoja dažādus ledus objektus tēmā “ZOO”. Tēmas vēstījums ir dzīvnieku pasaules atkarība no cilvēku darbībām, tādā veidā popularizējot zaļo domāšanu. Tā informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvalde.

Kur atrodas skulptūras?

Ledus skulptūras jeb radošās mākslas objekti ir izvietoti dažādās Jelgavas pilsētas vietās – Svētās Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja novietotas divas skulptūras, pieci ledus objekti ir apskatāmi Pasta salā, savukārt vēl divi atrodas Jāņa Čakstes bulvāri, Hercoga Jēkaba laukumā un Uzvaras parkā. Pie kultūras nama un skvērā aiz tā ir vēl pa vienai skulptūrai, tā pat arī Stacijas parkā un Ozolskvērā.

Skupltūru veidotāju pulkā šogad ir Kārlis Īle. Viņš ir guvis atzinību daudz un dažādos starptautiskos ledus skulptūru festivālos visā pasaulē.

Visi ledus tēlnieki savas izstrādātās ledus skulptūras atklāja jau 4.februāri un tās parādīs viņu interpretāciju par dzīvnieku un cilvēku pasaules savstarpējo mijiedarbību.

Dzīvnieku tēma turpinās arī Kultūras namā

Papildus par šo pašu tēmu Jelgavas kultūras nama 2. stāva foajē ir apskatāmi skolēnu kolāžu konkursa “Dzīvnieku pasaule” darbi. Tos konkursam ir iesūtījuši 1.–4. klašu skolēni no dažādām Latvijas skolām. Jelgavas žūrija vērtēs un izstādē iekļaus arī aizvadītā gada konkursam iesūtītos darbus, kas tolaik ierindoti kā labākie. Šo izstādi gan varēs apskatīt tikai tie apmeklētāji, kas uzrādīs sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, lai apliecinātu vakcināciju pret Covid-19 vai tā pārslimošanu.

Jelgavas pilsētas pašvaldība informē, ka pilsētā izvietotās ledus skulptūras būs iežogotas un tumšajā laikā tās tiks arī izgaismotas. Visi Jelgavas iedzīvotāji un viesi ir aicināti apskatīt šos vides objektus, taču jāņem vērā to, ka ir jāievēro divu metru distance un nepieciešamības gadījumā ir jālieto sejas aizsargmasku vai respiratoru, tā pat ir jāievēro arī visus citus saistošos valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības nosacījumus.

ledus skulptūra medūza ledus skulptūras ledus māksla ledus skulptūras jelgavā ledus skulptūras 2022

 

Booking.com

LEAVE A RESPONSE

Booking.com