Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

estateguru

Laiks un vārda dienas

Lolita, Vitolds
30.May.2024
estateguru

Laiks un vārda dienas

Lolita, Vitolds
30.May.2024
Ekonomika Jelgavas novadā Pilsētā Ziņas

Palīdzēs mājsaimniecībām ar elektrības izdevumiem

Lai mazinātu energoresursu cenu pieauguma negatīvo ietekmi uz iedzīvotāju labklājību, Saeima ceturtdien, 21.septembrī, pauda konceptuālu atbalstu likumprojektam, kas paredz mērķtiecīgus atbalsta pasākumus, lai kompensētu enerģijas izdevumus mājsaimniecībām ar zemiem vai vidējiem ienākumiem.

Kvalifikācijas kritēriji un specializētā sistēma

Atbalsts paredzēts mājsaimniecībām, kurās ikmēneša mājokļa izdevumi veido 30% vai vairāk no kopējiem ienākumiem uz vienu mājsaimniecības locekli. To noskaidroja likumprojekta autori Klimata un enerģētikas ministrijā par likumdošanas virzīšanu atbildīgās Tautsaimniecības, lauksaimniecības, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē.

Tiks izveidota specializēta sistēma, lai identificētu mājsaimniecības, kas ir tiesīgas saņemt šo atbalstu. Šī sistēma apkopos Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datubāzēs pieejamo informāciju. Likumprojekta autori norādīja, ka sistēma pašlaik ir izstrādes stadijā.

Atbalstīto energoresursu veidi

Atbalsts ietver gan centralizēti piegādātos energoresursus, piemēram, elektrību, dabasgāzi un centralizēto apkuri, gan decentralizētus apkures risinājumus, piemēram, malku, granulas, briketes un dīzeļdegvielu. Šī palīdzība tiks sniegta situācijās, kad tirgū būs vērojams ārkārtējs enerģijas izmaksu kāpums. Kad cenas atgriezīsies normālā līmenī, atbalsts tiks automātiski pārtraukts.

 Īstenošana un finansējums

Plānots, ka atbalstu centralizēti piegādātajiem energoresursiem administrēs elektroenerģijas un dabasgāzes sadalītāji, kā arī centralizētās siltumapgādes pakalpojumu sniedzēji. Pašvaldības būs atbildīgas par atbalsta paplašināšanu decentralizētiem lietotājiem. Sniegto palīdzību paredzēts finansēt no valsts budžeta, noskaidroja Klimata un enerģētikas ministrijā.

 

Lai likumprojekts stātos spēkā, tam nepieciešams Saeimas atbalsts vēl divos lasījumos.

 • Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā

  TravelTime.lv: Šveice, pazīstama ar savu neatkārtojamo dabas skaistumu, ir kalnu un ledāju veidota zeme, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu. Valsts ir slavena ar savu ziemas kūrortu pasakaino valstību, augsti kvalificēta … Raksts: Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot

  TravelTime.lv: Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot … Raksts: Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam?

  TravelTime.lv: Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina … Raksts: Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam? vispirms redzēts Travel Time.

 • 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā

  TravelTime.lv: Kad vecais gads atkāpjas, lai atvērtu durvis jaunajam, Dubaija kļūst par vienu no visburvīgākajām vietām uz Zemes. Šī kosmopolītiskā metropole aizrauj ar savu grandiozo Jaungada svinību atmosfēru, kurā saplūst tradīcijas … Raksts: 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā vispirms redzēts Travel Time.

 • Nepieciešamākā dārza tehnika māju īpašniekiem

  TravelTime.lv: Dārza tehnika ir būtiska, lai uzturētu un koptu mājas dārzu. Labi aprīkots dārzs rada prieku un labklājības sajūtu māju īpašniekiem. Šajā rakstā apskatīsim dažādas dārza tehnikas vienības un to funkcijas. … Raksts: Nepieciešamākā dārza tehnika māju īpašniekiem vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com