Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Arnolds, Emanuels
01.Dec.2023

Laiks un vārda dienas

Arnolds, Emanuels
01.Dec.2023
Ekonomika Jelgavas novadā Pilsētā Ziņas

Palīdzēs mājsaimniecībām ar elektrības izdevumiem

Lai mazinātu energoresursu cenu pieauguma negatīvo ietekmi uz iedzīvotāju labklājību, Saeima ceturtdien, 21.septembrī, pauda konceptuālu atbalstu likumprojektam, kas paredz mērķtiecīgus atbalsta pasākumus, lai kompensētu enerģijas izdevumus mājsaimniecībām ar zemiem vai vidējiem ienākumiem.

Kvalifikācijas kritēriji un specializētā sistēma

Atbalsts paredzēts mājsaimniecībām, kurās ikmēneša mājokļa izdevumi veido 30% vai vairāk no kopējiem ienākumiem uz vienu mājsaimniecības locekli. To noskaidroja likumprojekta autori Klimata un enerģētikas ministrijā par likumdošanas virzīšanu atbildīgās Tautsaimniecības, lauksaimniecības, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē.

Tiks izveidota specializēta sistēma, lai identificētu mājsaimniecības, kas ir tiesīgas saņemt šo atbalstu. Šī sistēma apkopos Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datubāzēs pieejamo informāciju. Likumprojekta autori norādīja, ka sistēma pašlaik ir izstrādes stadijā.

Atbalstīto energoresursu veidi

Atbalsts ietver gan centralizēti piegādātos energoresursus, piemēram, elektrību, dabasgāzi un centralizēto apkuri, gan decentralizētus apkures risinājumus, piemēram, malku, granulas, briketes un dīzeļdegvielu. Šī palīdzība tiks sniegta situācijās, kad tirgū būs vērojams ārkārtējs enerģijas izmaksu kāpums. Kad cenas atgriezīsies normālā līmenī, atbalsts tiks automātiski pārtraukts.

 Īstenošana un finansējums

Plānots, ka atbalstu centralizēti piegādātajiem energoresursiem administrēs elektroenerģijas un dabasgāzes sadalītāji, kā arī centralizētās siltumapgādes pakalpojumu sniedzēji. Pašvaldības būs atbildīgas par atbalsta paplašināšanu decentralizētiem lietotājiem. Sniegto palīdzību paredzēts finansēt no valsts budžeta, noskaidroja Klimata un enerģētikas ministrijā.

 

Lai likumprojekts stātos spēkā, tam nepieciešams Saeimas atbalsts vēl divos lasījumos.

 • Ceļojumu Bode piedāvā aizraujošus atvaļinājumus

  TravelTime.lv: Ceļojumu Bode ir aģentūra, kas piedāvā plašu ceļojumu klāstu atbilstoši dažādām klientu vajadzībām un vēlmēm. Aģentūra ir pazīstama kā pieredzējušu ceļojumu organizatoru komanda, kas palīdz atrast atbilstošāko ceļojumu katram klientam​​. “Ceļojumu … Raksts: Ceļojumu Bode piedāvā aizraujošus atvaļinājumus vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāds slēpošanas apģērbs nepieciešams pirms došanās uz kalnu trasēm?

  TravelTime.lv: Image by pressfoto on Freepik Sliktākais scenārijs kalnu trasē ir attapties ar aukstām, mitrām drēbēm laukā, kad temperatūra ir zem nulles grādiem. Ja tā vēl ir pirmā slēpošanas pieredze, ar … Raksts: Kāds slēpošanas apģērbs nepieciešams pirms došanās uz kalnu trasēm? vispirms redzēts Travel Time.

 • Seišelu salas: tropu paradīze

  TravelTime.lv: Seišelu salu arhipelāgs, kas atrodas Indijas okeānā, ir izpelnījies savu paradīzes reputāciju uz Zemes. Tās intīmās viesnīcas, senatnīgās pludmales, šūpojošas palmas, granīta klintis, ideāli laikapstākļi visu gadu, valdzinošā jūras dzīve … Raksts: Seišelu salas: tropu paradīze vispirms redzēts Travel Time.

 • Novaturas uzticās vairāk kā 210000 ceļojumu klientu

  TravelTime.lv: Baltijas tūrisma tirgus līderis “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, šī gada septembrī reģistrējis ieņēmumus 24,1 miljonu apmērā (pērn šajā laikā tie arī sasniedza aptuveni 24 miljonus eiro). Uzņēmums … Raksts: Novaturas uzticās vairāk kā 210000 ceļojumu klientu vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai

  TravelTime.lv: Rudens sākums Dubaijā vienmēr tiek dedzīgi gaidīts. Pēc vasaras hiatus mīļotās atrakcijas, parki un ainas vietas, kas svelmainajos vasaras mēnešos gulēja snaudošas, kārtējo reizi ver vaļā savas durvis. Pilsēta dūc … Raksts: Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com