Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Dace, Dārta, Dora
06.Feb.2023
Dace, Dārta, Dora
06.Feb.2023
Ekonomika Jelgavas novadā Ziņas

Novada pašvaldībai ir iespēja pieteikties jaunu mājokļu programmai iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs šodien, 10.februārī ar Reģionālo attīstības centru apvienības jeb RACA pašvaldību pārstāvjiem sprieda par atbalsta programmām pašvaldībām, Eiropas Savienības (ES) fondu investīcijām, mājokļu pieejamības veicināšanu reģionos, kā arī Zaļajā kursā noteikto mērķu sasniegšanu.

Jelgavas novadā ir daudz slikta stāvokļa dzīvokļu mājas, kas jau teju tuvojas avārijas stāvoklim, taču cilvēki joprojām dzīvo ilgu laiku nokalpojošās ēkās. Ne visi var atļauties pāriet uz labāku dzīves vietu, tāpēc šo jautājumu ir iespējams risināt no pašvaldības puses, izmantojot pieejamos atbalsta rīkus no valsts un Eiropas Savienības. Jelgavas un novada domei šajā jautājumā būtu jāpasteidzās, jo, kā zināms Jelgava un Jelgavas novads nav pārstāvēti Reģionālo attīstības centru apvienībā. Vai līdzekļu pietiks un vai tie atnāks arī līdz mūsu reģionam?

Lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, pašvaldībām 2022. gadā plānots atvēlēt valsts budžeta finansējumu aizdevuma formā 70 milj. EUR apmērā. Ministrs Plešs: “Esam izstrādājuši virkni atbalsta mehānismu, kas ļauj pašvaldībām īstenot nozīmīgus projektus novada izaugsmei, jo skaidrs, ka reģionālā attīstība nav iedomājama bez ciešas sadarbības starp valsti un pašvaldībām. ” Tā ziņo VARAM.

Jelgavas novada iedzīvotājiem atliek vien cerēt, ka arī vietējā pašvaldība izmantos šo iespēju un pietieksies VARAM izstrādātajām atbalsta programmām, kas paredzētas uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstīšanai novadu teritorijā, ceļu tīklu labiekārtošanai vai iedzīvotājiem nozīmīgu projektu realizēšanai, piemēram, īres dzīvokļu izveidošanai reģionos.

Kā ziņo Jelgavas dome, pieprasījums pēc mājokļu pabalsta Jelgavā pieaug un Valsts ir apņēmusies kompensēt pašvaldībām 50 procentus no šim pabalstam nepieciešamajiem izdevumiem. Uz mājokļa pabalstu šobrīd var pretendēt mājsaimniecības, kurām faktiskie izdevumi par mājokli ir lielāki nekā ienākumi vai nesamērīgi lieli, salīdzinot ar ienākumiem mājsaimniecībā. Lai pieteiktos pabalstam, jāvēršas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē un par šo procesu var vairāk uzzināt šeit.

 • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

  TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus skulptūrām Latvijā. 1986. gada ziemā Lasīt tālāk...Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus Lasīt tālāk...Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Skaistie skati ekskursijas

  TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir izmantojuši mūsu atsauksmes un pētījumus, Lasīt tālāk...Skaistie skati ekskursijas Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļojumi 2022

  TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Mēs esam veiksmīgi aizvadījuši Lasīt tālāk...Ceļojumi 2022 Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

 • Pēdējā brīža ceļojumi

  TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el Šeiha no 371€ TURCIJA no Lasīt tālāk...Pēdējā brīža ceļojumi Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

  Booking.com

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

  Booking.com