Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

estateguru

Laiks un vārda dienas

Alberts, Madis
18.Jun.2024
estateguru

Laiks un vārda dienas

Alberts, Madis
18.Jun.2024
Ekonomika Jelgavas novadā Ziņas

Novada pašvaldībai ir iespēja pieteikties jaunu mājokļu programmai iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs šodien, 10.februārī ar Reģionālo attīstības centru apvienības jeb RACA pašvaldību pārstāvjiem sprieda par atbalsta programmām pašvaldībām, Eiropas Savienības (ES) fondu investīcijām, mājokļu pieejamības veicināšanu reģionos, kā arī Zaļajā kursā noteikto mērķu sasniegšanu.

Jelgavas novadā ir daudz slikta stāvokļa dzīvokļu mājas, kas jau teju tuvojas avārijas stāvoklim, taču cilvēki joprojām dzīvo ilgu laiku nokalpojošās ēkās. Ne visi var atļauties pāriet uz labāku dzīves vietu, tāpēc šo jautājumu ir iespējams risināt no pašvaldības puses, izmantojot pieejamos atbalsta rīkus no valsts un Eiropas Savienības. Jelgavas un novada domei šajā jautājumā būtu jāpasteidzās, jo, kā zināms Jelgava un Jelgavas novads nav pārstāvēti Reģionālo attīstības centru apvienībā. Vai līdzekļu pietiks un vai tie atnāks arī līdz mūsu reģionam?

Lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, pašvaldībām 2022. gadā plānots atvēlēt valsts budžeta finansējumu aizdevuma formā 70 milj. EUR apmērā. Ministrs Plešs: “Esam izstrādājuši virkni atbalsta mehānismu, kas ļauj pašvaldībām īstenot nozīmīgus projektus novada izaugsmei, jo skaidrs, ka reģionālā attīstība nav iedomājama bez ciešas sadarbības starp valsti un pašvaldībām. ” Tā ziņo VARAM.

Jelgavas novada iedzīvotājiem atliek vien cerēt, ka arī vietējā pašvaldība izmantos šo iespēju un pietieksies VARAM izstrādātajām atbalsta programmām, kas paredzētas uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstīšanai novadu teritorijā, ceļu tīklu labiekārtošanai vai iedzīvotājiem nozīmīgu projektu realizēšanai, piemēram, īres dzīvokļu izveidošanai reģionos.

Kā ziņo Jelgavas dome, pieprasījums pēc mājokļu pabalsta Jelgavā pieaug un Valsts ir apņēmusies kompensēt pašvaldībām 50 procentus no šim pabalstam nepieciešamajiem izdevumiem. Uz mājokļa pabalstu šobrīd var pretendēt mājsaimniecības, kurām faktiskie izdevumi par mājokli ir lielāki nekā ienākumi vai nesamērīgi lieli, salīdzinot ar ienākumiem mājsaimniecībā. Lai pieteiktos pabalstam, jāvēršas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē un par šo procesu var vairāk uzzināt šeit.

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus … Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā

  TravelTime.lv: Šveice, pazīstama ar savu neatkārtojamo dabas skaistumu, ir kalnu un ledāju veidota zeme, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu. Valsts ir slavena ar savu ziemas kūrortu pasakaino valstību, augsti kvalificēta … Raksts: Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot

  TravelTime.lv: Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot … Raksts: Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam?

  TravelTime.lv: Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina … Raksts: Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam? vispirms redzēts Travel Time.

 • 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā

  TravelTime.lv: Kad vecais gads atkāpjas, lai atvērtu durvis jaunajam, Dubaija kļūst par vienu no visburvīgākajām vietām uz Zemes. Šī kosmopolītiskā metropole aizrauj ar savu grandiozo Jaungada svinību atmosfēru, kurā saplūst tradīcijas … Raksts: 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com

LEAVE A RESPONSE

Booking.com