Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2023

Laiks un vārda dienas

Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2023
Ekonomika Jelgavas novadā Ziņas

Novada pašvaldībai ir iespēja pieteikties jaunu mājokļu programmai iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs šodien, 10.februārī ar Reģionālo attīstības centru apvienības jeb RACA pašvaldību pārstāvjiem sprieda par atbalsta programmām pašvaldībām, Eiropas Savienības (ES) fondu investīcijām, mājokļu pieejamības veicināšanu reģionos, kā arī Zaļajā kursā noteikto mērķu sasniegšanu.

Jelgavas novadā ir daudz slikta stāvokļa dzīvokļu mājas, kas jau teju tuvojas avārijas stāvoklim, taču cilvēki joprojām dzīvo ilgu laiku nokalpojošās ēkās. Ne visi var atļauties pāriet uz labāku dzīves vietu, tāpēc šo jautājumu ir iespējams risināt no pašvaldības puses, izmantojot pieejamos atbalsta rīkus no valsts un Eiropas Savienības. Jelgavas un novada domei šajā jautājumā būtu jāpasteidzās, jo, kā zināms Jelgava un Jelgavas novads nav pārstāvēti Reģionālo attīstības centru apvienībā. Vai līdzekļu pietiks un vai tie atnāks arī līdz mūsu reģionam?

Lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, pašvaldībām 2022. gadā plānots atvēlēt valsts budžeta finansējumu aizdevuma formā 70 milj. EUR apmērā. Ministrs Plešs: “Esam izstrādājuši virkni atbalsta mehānismu, kas ļauj pašvaldībām īstenot nozīmīgus projektus novada izaugsmei, jo skaidrs, ka reģionālā attīstība nav iedomājama bez ciešas sadarbības starp valsti un pašvaldībām. ” Tā ziņo VARAM.

Jelgavas novada iedzīvotājiem atliek vien cerēt, ka arī vietējā pašvaldība izmantos šo iespēju un pietieksies VARAM izstrādātajām atbalsta programmām, kas paredzētas uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstīšanai novadu teritorijā, ceļu tīklu labiekārtošanai vai iedzīvotājiem nozīmīgu projektu realizēšanai, piemēram, īres dzīvokļu izveidošanai reģionos.

Kā ziņo Jelgavas dome, pieprasījums pēc mājokļu pabalsta Jelgavā pieaug un Valsts ir apņēmusies kompensēt pašvaldībām 50 procentus no šim pabalstam nepieciešamajiem izdevumiem. Uz mājokļa pabalstu šobrīd var pretendēt mājsaimniecības, kurām faktiskie izdevumi par mājokli ir lielāki nekā ienākumi vai nesamērīgi lieli, salīdzinot ar ienākumiem mājsaimniecībā. Lai pieteiktos pabalstam, jāvēršas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē un par šo procesu var vairāk uzzināt šeit.

 • Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai

  TravelTime.lv: Rudens sākums Dubaijā vienmēr tiek dedzīgi gaidīts. Pēc vasaras hiatus mīļotās atrakcijas, parki un ainas vietas, kas svelmainajos vasaras mēnešos gulēja snaudošas, kārtējo reizi ver vaļā savas durvis. Pilsēta dūc … Raksts: Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai vispirms redzēts Travel Time.

 • Novatours atklāj 2024. gada vasaras ceļojumu programmu un jaunus galamērķus

  TravelTime.lv: Vadošais Baltijas ceļojumu organizators paplašina piedāvājumus uz Kipru, Maljorku un Malagu. Novatours, lielākais ceļojumu organizators Baltijas valstīs, uzsāks pilnu 2024. gada vasaras ceļojumu programmu, iepazīstinot ar jauniem galamērķiem no Latvijas, … Raksts: Novatours atklāj 2024. gada vasaras ceļojumu programmu un jaunus galamērķus vispirms redzēts Travel Time.

 • Remiro travel ceļojumu kalendārs

  TravelTime.lv: Remiro travel ceļojumu kalendārs tevi pārsteigs! Vai vēlaties izpētīt jaunas vietas un radīt neaizmirstamas atmiņas? Nemeklējiet tālāk! Mēs esam izveidojuši sarakstu ar aizraujošiem ceļojumu galamērķiem, kas jums jāapsver 2023. gada … Raksts: Remiro travel ceļojumu kalendārs vispirms redzēts Travel Time.

 • Padomi ceļošanai senioriem: sagatavošanās

  TravelTime.lv: Ceļošana ir paredzēta ne tikai jauniešiem; vairāk senioru izbauda atvaļinājumu, pētot svešas zemes. Tomēr ir daži svarīgi apsvērumi, lai nodrošinātu vienmērīgu un drošu braucienu. Baltijas valstīs lielākais ceļojumu organizators Novatours … Raksts: Padomi ceļošanai senioriem: sagatavošanās vispirms redzēts Travel Time.

 • Dubaijas tūrisma triumfs: izaugsme un greznība

  TravelTime.lv: 2023. gada pirmajā pusē Dubaijas tūrisma nozare turpināja uzrādīt stabilu izaugsmi. Šajā periodā pilsētā reģistrēts rekordliels apmeklētāju skaits – 8,55 miljoni salīdzinājumā ar 8,36 miljoniem tajā pašā periodā 2019. gadā. Turklāt tūristu … Raksts: Dubaijas tūrisma triumfs: izaugsme un greznība vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com

LEAVE A RESPONSE

Booking.com