Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Adrians, Ārija, Rigonda
22.Feb.2024

Laiks un vārda dienas

Adrians, Ārija, Rigonda
22.Feb.2024
Ekonomika Jelgavas novadā Ziņas

Novada pašvaldībai ir iespēja pieteikties jaunu mājokļu programmai iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs šodien, 10.februārī ar Reģionālo attīstības centru apvienības jeb RACA pašvaldību pārstāvjiem sprieda par atbalsta programmām pašvaldībām, Eiropas Savienības (ES) fondu investīcijām, mājokļu pieejamības veicināšanu reģionos, kā arī Zaļajā kursā noteikto mērķu sasniegšanu.

Jelgavas novadā ir daudz slikta stāvokļa dzīvokļu mājas, kas jau teju tuvojas avārijas stāvoklim, taču cilvēki joprojām dzīvo ilgu laiku nokalpojošās ēkās. Ne visi var atļauties pāriet uz labāku dzīves vietu, tāpēc šo jautājumu ir iespējams risināt no pašvaldības puses, izmantojot pieejamos atbalsta rīkus no valsts un Eiropas Savienības. Jelgavas un novada domei šajā jautājumā būtu jāpasteidzās, jo, kā zināms Jelgava un Jelgavas novads nav pārstāvēti Reģionālo attīstības centru apvienībā. Vai līdzekļu pietiks un vai tie atnāks arī līdz mūsu reģionam?

Lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, pašvaldībām 2022. gadā plānots atvēlēt valsts budžeta finansējumu aizdevuma formā 70 milj. EUR apmērā. Ministrs Plešs: “Esam izstrādājuši virkni atbalsta mehānismu, kas ļauj pašvaldībām īstenot nozīmīgus projektus novada izaugsmei, jo skaidrs, ka reģionālā attīstība nav iedomājama bez ciešas sadarbības starp valsti un pašvaldībām. ” Tā ziņo VARAM.

Jelgavas novada iedzīvotājiem atliek vien cerēt, ka arī vietējā pašvaldība izmantos šo iespēju un pietieksies VARAM izstrādātajām atbalsta programmām, kas paredzētas uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstīšanai novadu teritorijā, ceļu tīklu labiekārtošanai vai iedzīvotājiem nozīmīgu projektu realizēšanai, piemēram, īres dzīvokļu izveidošanai reģionos.

Kā ziņo Jelgavas dome, pieprasījums pēc mājokļu pabalsta Jelgavā pieaug un Valsts ir apņēmusies kompensēt pašvaldībām 50 procentus no šim pabalstam nepieciešamajiem izdevumiem. Uz mājokļa pabalstu šobrīd var pretendēt mājsaimniecības, kurām faktiskie izdevumi par mājokli ir lielāki nekā ienākumi vai nesamērīgi lieli, salīdzinot ar ienākumiem mājsaimniecībā. Lai pieteiktos pabalstam, jāvēršas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē un par šo procesu var vairāk uzzināt šeit.

Booking.com

LEAVE A RESPONSE

Booking.com