Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2023

Laiks un vārda dienas

Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2023
Bizness Dzīvesstils Izklaide Pilsētā Ziņas

Rudens ražas gadatirgus

Rundes ražas gadatirgus Jelgavā gatavojas atdzīvoties ar rudens košajām krāsām un garšām. Šie ražas svētki, kas notiek gleznainajā Hercoga Jēkaba laukumā un laukumā aiz kultūras centra, sola vietējo gardumu un amatniecības darinājumu pārpilnību.

Pašvaldības organizācijas “Kultūra” kultūras speciāliste Santa Sīle apstiprināja, ka šogad gadatirgus ir īpaši pielāgots sezonas augu tirgotājiem, piedāvājot rododendru, dzērveņu, augļu koku, daudzgadīgo augu un vīnogu sortimentu. Ievērības cienīga ir Skāduļu vīna dārza līdzdalība, piedāvājot daudzveidīgu vīnogulāju izvēli, kā arī izstādes un vīna degustācijas.

Apmeklētājiem būs iespēja baudīt dažādus rudens priekus, tostarp ābolus, bumbierus un pat svaigus, pikantus kāpostus. Papildus tiks piedāvāts arī mājās gatavotu vīnu, kūpinājumu, siera, maizes un medus sortiments. Tas ir ideāls gadījums, lai sāktu iepirkties Ziemassvētku laikā, jo ir pieejami praktiski, taču burvīgi dūraiņi un zeķes. Sīle piebilst, ka būs arī kvalitatīvs darba apģērbs, savukārt prasmīgi adīti un izšūti garie cimdi varētu būt burvīgs papildinājums jebkuras sievietes rudens garderobei.

Āboli, bumbieri, vīnogas, medus, maize, kartupeļi, dālijas, ķirbji — tas un daudz kas cits sestdien Hercoga Jēkaba laukumā bija pieejams tradicionālā rudens ražas un stādu gadatirgū. Ap 180 tirgotāju jelgavniekiem prezentēja savus pašmāju un amatniecības izstrādājumus. Tirdziņš, kas darbojas līdz plkst.15. 23. septembrī piedāvāja ne tikai augus dārza labiekārtošanai, bet arī dažādus sezonas produktus gardai un veselīgai maltītei, kā arī amatnieku darinājumus. Kā jau labi organizētā gadatirgū ierasts, apmeklētājus cienāja ar kultūras programmu. Pie kultūras centra skatuves kāpa tautas deju ansambļi “Lielupe”, “Diždancis” un “Ritums”, kā arī brāļu Puncuļu muzikālās dotības. Gadatirgus laikā noteikti satiksmes ierobežojumi – līdz plkst.17. 23.septembrī tiks slēgts Krišjāņa Barona ielas posms no Uzvaras ielas līdz Pasta ielai, padarot neiespējamu iebraukšanu krustojumā no Krišjāņa Barona ielas krustojuma līdz Hercoga Jēkaba laukumam.

 • Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai

  TravelTime.lv: Rudens sākums Dubaijā vienmēr tiek dedzīgi gaidīts. Pēc vasaras hiatus mīļotās atrakcijas, parki un ainas vietas, kas svelmainajos vasaras mēnešos gulēja snaudošas, kārtējo reizi ver vaļā savas durvis. Pilsēta dūc … Raksts: Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai vispirms redzēts Travel Time.

 • Novatours atklāj 2024. gada vasaras ceļojumu programmu un jaunus galamērķus

  TravelTime.lv: Vadošais Baltijas ceļojumu organizators paplašina piedāvājumus uz Kipru, Maljorku un Malagu. Novatours, lielākais ceļojumu organizators Baltijas valstīs, uzsāks pilnu 2024. gada vasaras ceļojumu programmu, iepazīstinot ar jauniem galamērķiem no Latvijas, … Raksts: Novatours atklāj 2024. gada vasaras ceļojumu programmu un jaunus galamērķus vispirms redzēts Travel Time.

 • Remiro travel ceļojumu kalendārs

  TravelTime.lv: Remiro travel ceļojumu kalendārs tevi pārsteigs! Vai vēlaties izpētīt jaunas vietas un radīt neaizmirstamas atmiņas? Nemeklējiet tālāk! Mēs esam izveidojuši sarakstu ar aizraujošiem ceļojumu galamērķiem, kas jums jāapsver 2023. gada … Raksts: Remiro travel ceļojumu kalendārs vispirms redzēts Travel Time.

 • Padomi ceļošanai senioriem: sagatavošanās

  TravelTime.lv: Ceļošana ir paredzēta ne tikai jauniešiem; vairāk senioru izbauda atvaļinājumu, pētot svešas zemes. Tomēr ir daži svarīgi apsvērumi, lai nodrošinātu vienmērīgu un drošu braucienu. Baltijas valstīs lielākais ceļojumu organizators Novatours … Raksts: Padomi ceļošanai senioriem: sagatavošanās vispirms redzēts Travel Time.

 • Dubaijas tūrisma triumfs: izaugsme un greznība

  TravelTime.lv: 2023. gada pirmajā pusē Dubaijas tūrisma nozare turpināja uzrādīt stabilu izaugsmi. Šajā periodā pilsētā reģistrēts rekordliels apmeklētāju skaits – 8,55 miljoni salīdzinājumā ar 8,36 miljoniem tajā pašā periodā 2019. gadā. Turklāt tūristu … Raksts: Dubaijas tūrisma triumfs: izaugsme un greznība vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com

LEAVE A RESPONSE

Booking.com