Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Adrians, Ārija, Rigonda
22.Feb.2024

Laiks un vārda dienas

Adrians, Ārija, Rigonda
22.Feb.2024
Bizness Dzīvesstils Izklaide Pilsētā Ziņas

Rudens ražas gadatirgus

Rundes ražas gadatirgus Jelgavā gatavojas atdzīvoties ar rudens košajām krāsām un garšām. Šie ražas svētki, kas notiek gleznainajā Hercoga Jēkaba laukumā un laukumā aiz kultūras centra, sola vietējo gardumu un amatniecības darinājumu pārpilnību.

Pašvaldības organizācijas “Kultūra” kultūras speciāliste Santa Sīle apstiprināja, ka šogad gadatirgus ir īpaši pielāgots sezonas augu tirgotājiem, piedāvājot rododendru, dzērveņu, augļu koku, daudzgadīgo augu un vīnogu sortimentu. Ievērības cienīga ir Skāduļu vīna dārza līdzdalība, piedāvājot daudzveidīgu vīnogulāju izvēli, kā arī izstādes un vīna degustācijas.

Apmeklētājiem būs iespēja baudīt dažādus rudens priekus, tostarp ābolus, bumbierus un pat svaigus, pikantus kāpostus. Papildus tiks piedāvāts arī mājās gatavotu vīnu, kūpinājumu, siera, maizes un medus sortiments. Tas ir ideāls gadījums, lai sāktu iepirkties Ziemassvētku laikā, jo ir pieejami praktiski, taču burvīgi dūraiņi un zeķes. Sīle piebilst, ka būs arī kvalitatīvs darba apģērbs, savukārt prasmīgi adīti un izšūti garie cimdi varētu būt burvīgs papildinājums jebkuras sievietes rudens garderobei.

Āboli, bumbieri, vīnogas, medus, maize, kartupeļi, dālijas, ķirbji — tas un daudz kas cits sestdien Hercoga Jēkaba laukumā bija pieejams tradicionālā rudens ražas un stādu gadatirgū. Ap 180 tirgotāju jelgavniekiem prezentēja savus pašmāju un amatniecības izstrādājumus. Tirdziņš, kas darbojas līdz plkst.15. 23. septembrī piedāvāja ne tikai augus dārza labiekārtošanai, bet arī dažādus sezonas produktus gardai un veselīgai maltītei, kā arī amatnieku darinājumus. Kā jau labi organizētā gadatirgū ierasts, apmeklētājus cienāja ar kultūras programmu. Pie kultūras centra skatuves kāpa tautas deju ansambļi “Lielupe”, “Diždancis” un “Ritums”, kā arī brāļu Puncuļu muzikālās dotības. Gadatirgus laikā noteikti satiksmes ierobežojumi – līdz plkst.17. 23.septembrī tiks slēgts Krišjāņa Barona ielas posms no Uzvaras ielas līdz Pasta ielai, padarot neiespējamu iebraukšanu krustojumā no Krišjāņa Barona ielas krustojuma līdz Hercoga Jēkaba laukumam.

Booking.com

LEAVE A RESPONSE

Booking.com