Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Adrians, Ārija, Rigonda
22.Feb.2024

Laiks un vārda dienas

Adrians, Ārija, Rigonda
22.Feb.2024
Pilsētā Ziņas

Tuvojas suņu nodevas nomaksas laiks

Saskaņā ar pašvaldības izpildāmajiem noteikumiem, suņu īpašniekiem, kuri izved savus suņus pastaigā pilsētas publiskajā ārtelpā, līdz 31.martam ir jāsamaksā pašvaldības nodeva par suņa turēšanu.

Ikgadējā nodeva par suņa, kurš sasniedzis sešu mēnešu vecumu, turēšanu ir seši eiro gadā. Ja suns iegādāts vai sešu mēnešu vecumu sasniedz pēc 31. marta, nodeva jāsamaksā viena mēneša laikā proporcionāli atlikušo mēnešu skaitam, ieskaitot suņa reģistrācijas mēnesi. No nodevas atbrīvotas personas ar 1. un 2. invaliditātes grupu, visas personas ar redzes invaliditāti, personas, kuru suņi atrodas norobežotā īpašuma iekšējā teritorijā, kā arī valsts iestādes, kuru darbībā tiek izmantoti dienesta suņi

Suņiem, kas vecāki par trim mēnešiem, divas reizes dienā jādod vismaz 30 minūšu pastaiga, paredz Ministru kabineta noteikumi. Saimnieki, kuru suns dzīvo izolētā privātmājā un nemēdz atrasties uz ielas, ir brīvi no pašvaldības maksas. Nodeva jāmaksā visiem savos dzīvokļos turēto suņu īpašniekiem, jo atrasties kopā ar suni pilsētas publiskā ārtelpā, ja nav samaksāta pašvaldības nodeva par suņa turēšanu, saskaņā ar pilsētas obligātajiem noteikumiem ir nelikumīgi.

Atgādinām, ka Jelgavas publiskajā ārtelpā, izņemot suņu pastaigu laukumus un mežus, ir nelikumīgi vest pastaigāties ar suni bez pavadas, paredz saistošie noteikumi «Par mājdzīvnieku uzturēšanu Jelgavas pilsētā». Labiekārtotajā Langervaldes meža apvidū aizliegts atrasties bez pavadas, lai gan ar suni Pasta salas teritorijā iebraukt aizliegts. Apdzīvotās vietās saimniekiem ir jāsavāc sava mājdzīvnieka izkārnījumi.

Booking.com

LEAVE A RESPONSE

Booking.com