brīvpusdienas bērniem

Bijušajā Ozolnieku novadā bezmaksas ēdināšana tiek nodrošināta visiem izglītojamajiem.

Līdzšinējā Jelgavas novadā ēdināšanas atbalsts tiek realizēts klātienes vispārizglītojošās izglītības iestādēs un pa vecuma grupām. 1,5 – 4 gadu vecumā līdzšinējais ēdināšanas finansējuma apjoms ir 1 eiro, savukārt vecuma grupā 5 – 6 gadiem bērniem pusdienas tiek apmaksātas pilnā apmērā.

Līdz šim no 1. līdz 4.klasei papildus valsts 0,71 eiro finansējumam, iepirkuma starpību sedz pašvaldība. No 5.klases, pašvaldība piedāvā līdzfinansējumu ēdienreizei 0,60 eiro apmērā.

Jaunizveidotās Jelgavas novada domes deputāti ir uzdevuši centrālajai administrācijai sagatavot budžeta grozījumus, lai piešķirtu dotāciju bērnu ēdināšanas nodrošināšanai gan bērnudārzos, kā arī visās klasēs līdz pat 12.kalsei.

Pašvaldības pārstāve Enija Kreicberga-Kapša skaidro: “Tas nozīmē, ka tuvākajā laikā tiks pieņemts lēmums par ēdināšanas pakalpojumu, kura ietvaros pašvaldība pilnībā segs ēdināšanas izdevumus 1805 bērniem pirmsskolas izglītības grupās un 3021 audzēknim klātienes vispārizglītojošajās skolās no 1. līdz 12.klasei, kopumā aptverot 4826 izglītojamos.”

Pašlaik pašvaldība aprēķina nepieciešamās gada izmaksas šīs ieceres īstenošanai.

brīvpusdienas bērniem
Andrzej Rembowski, Pixabay
Booking.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Booking.com