Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

estateguru

Laiks un vārda dienas

Lolita, Vitolds
30.May.2024
estateguru

Laiks un vārda dienas

Lolita, Vitolds
30.May.2024
Ziņas

Vai konfiscēs Krievijas īpašumus Latvijā, lai atbalstītu Ukrainu?

Saeimas priekšsēdētājas biedre, Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica Strasbūrā, Francijā, notiekošajā Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas rudens sesijā aicināja konfiscēt Krievijas īpašumus Ukrainas atbalstam.

Nepieciešams pēc iespējas ātrāk izveidot īpašu starptautisku tribunālu, lai izmeklētu un sauktu pie atbildības Krievijas politisko un militāro vadību par agresijas noziegumiem pret Ukrainu. Ieviešot septembrī pieņemtos “Rīgas principus”, nepieciešams arī panākt visaptverošu Krievijas finansiālo atbildību par īstenoto agresiju pret Ukrainu un nodrošināt kompensāciju visiem karā cietušajiem, sacīja Z.Kalniņa-Lukaševica asamblejas plenārsēdē.

“Esam spēruši pirmos soļus, lai sauktu Krieviju pie atbildības, taču priekšā vēl ir garš ceļš – pēc iespējas ātrāk jāizstrādā visaptverošs kompensācijas mehānisms, kas ļautu konfiscēt vai citādi izmantot Krievijas īpašumus Ukrainas atbalstam un atjaunošanai,” sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre.

“Mēs arvien vairāk saskarsimies ar agresiju, ja nespēsim atrisināt un novērst šādus nepieņemamus Apvienoto Nāciju Organizācijas Statūtu pārkāpumus un atturēt agresorus no pilna mēroga militāriem iebrukumiem,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre.

Saeimas priekšsēdētājas biedre pauda atbalstu ziņojumā iekļautajam mudinājumam valstu parlamentiem, tostarp – nodrošināt Ukrainas atbalstam nepieciešamos budžeta līdzekļus, kā arī strādāt pie efektīvas sistēmas izveides, lai sauktu Krieviju pie atbildības, un pastiprināt visus iespējamos centienus, lai nodrošinātu deportēto ukraiņu bērnu atgriešanos savās ģimenēs.

Nekavējoša un beznosacījumu Krievijas rīcības dēļ pazudušo Ukrainas civiliedzīvotāju atbrīvošana ir vēl viena skaidra prasība, uz ko uzstāj Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja, debatēs pauda Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Z.Kalniņa-Lukaševica arī uzsvēra, ka Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas pieņemtais lēmums atzīt lielo badu jeb Golodomoru par genocīdu ir vēl viens nozīmīgs pagrieziena punkts, un arī dalībvalstu parlamenti tiek aicināti pieņemt atbilstošus lēmumus. Jau toreiz šī genocīda akta mērķis bija iznīcināt nāciju.

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja tās rudens sesijā šonedēļ sagatavoja un apstiprināja ziņojumu “Taisnīga miera nodrošināšana Ukrainā un ilgstošas ​​drošības nodrošināšana Eiropā”. Asamblejas rudens sesija, kas notiek no 9. līdz 13.oktobrim, pulcē parlamentāriešus no 46 dalībvalstīm.

Ziņo Saeimas preses dienests.

 • Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā

  TravelTime.lv: Šveice, pazīstama ar savu neatkārtojamo dabas skaistumu, ir kalnu un ledāju veidota zeme, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu. Valsts ir slavena ar savu ziemas kūrortu pasakaino valstību, augsti kvalificēta … Raksts: Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot

  TravelTime.lv: Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot … Raksts: Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam?

  TravelTime.lv: Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina … Raksts: Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam? vispirms redzēts Travel Time.

 • 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā

  TravelTime.lv: Kad vecais gads atkāpjas, lai atvērtu durvis jaunajam, Dubaija kļūst par vienu no visburvīgākajām vietām uz Zemes. Šī kosmopolītiskā metropole aizrauj ar savu grandiozo Jaungada svinību atmosfēru, kurā saplūst tradīcijas … Raksts: 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā vispirms redzēts Travel Time.

 • Nepieciešamākā dārza tehnika māju īpašniekiem

  TravelTime.lv: Dārza tehnika ir būtiska, lai uzturētu un koptu mājas dārzu. Labi aprīkots dārzs rada prieku un labklājības sajūtu māju īpašniekiem. Šajā rakstā apskatīsim dažādas dārza tehnikas vienības un to funkcijas. … Raksts: Nepieciešamākā dārza tehnika māju īpašniekiem vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com