Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

Laiks un vārda dienas

Arnolds, Emanuels
01.Dec.2023

Laiks un vārda dienas

Arnolds, Emanuels
01.Dec.2023
Ziņas

Vai konfiscēs Krievijas īpašumus Latvijā, lai atbalstītu Ukrainu?

Saeimas priekšsēdētājas biedre, Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica Strasbūrā, Francijā, notiekošajā Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas rudens sesijā aicināja konfiscēt Krievijas īpašumus Ukrainas atbalstam.

Nepieciešams pēc iespējas ātrāk izveidot īpašu starptautisku tribunālu, lai izmeklētu un sauktu pie atbildības Krievijas politisko un militāro vadību par agresijas noziegumiem pret Ukrainu. Ieviešot septembrī pieņemtos “Rīgas principus”, nepieciešams arī panākt visaptverošu Krievijas finansiālo atbildību par īstenoto agresiju pret Ukrainu un nodrošināt kompensāciju visiem karā cietušajiem, sacīja Z.Kalniņa-Lukaševica asamblejas plenārsēdē.

“Esam spēruši pirmos soļus, lai sauktu Krieviju pie atbildības, taču priekšā vēl ir garš ceļš – pēc iespējas ātrāk jāizstrādā visaptverošs kompensācijas mehānisms, kas ļautu konfiscēt vai citādi izmantot Krievijas īpašumus Ukrainas atbalstam un atjaunošanai,” sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre.

“Mēs arvien vairāk saskarsimies ar agresiju, ja nespēsim atrisināt un novērst šādus nepieņemamus Apvienoto Nāciju Organizācijas Statūtu pārkāpumus un atturēt agresorus no pilna mēroga militāriem iebrukumiem,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētājas biedre.

Saeimas priekšsēdētājas biedre pauda atbalstu ziņojumā iekļautajam mudinājumam valstu parlamentiem, tostarp – nodrošināt Ukrainas atbalstam nepieciešamos budžeta līdzekļus, kā arī strādāt pie efektīvas sistēmas izveides, lai sauktu Krieviju pie atbildības, un pastiprināt visus iespējamos centienus, lai nodrošinātu deportēto ukraiņu bērnu atgriešanos savās ģimenēs.

Nekavējoša un beznosacījumu Krievijas rīcības dēļ pazudušo Ukrainas civiliedzīvotāju atbrīvošana ir vēl viena skaidra prasība, uz ko uzstāj Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja, debatēs pauda Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Z.Kalniņa-Lukaševica arī uzsvēra, ka Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas pieņemtais lēmums atzīt lielo badu jeb Golodomoru par genocīdu ir vēl viens nozīmīgs pagrieziena punkts, un arī dalībvalstu parlamenti tiek aicināti pieņemt atbilstošus lēmumus. Jau toreiz šī genocīda akta mērķis bija iznīcināt nāciju.

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja tās rudens sesijā šonedēļ sagatavoja un apstiprināja ziņojumu “Taisnīga miera nodrošināšana Ukrainā un ilgstošas ​​drošības nodrošināšana Eiropā”. Asamblejas rudens sesija, kas notiek no 9. līdz 13.oktobrim, pulcē parlamentāriešus no 46 dalībvalstīm.

Ziņo Saeimas preses dienests.

 • Ceļojumu Bode piedāvā aizraujošus atvaļinājumus

  TravelTime.lv: Ceļojumu Bode ir aģentūra, kas piedāvā plašu ceļojumu klāstu atbilstoši dažādām klientu vajadzībām un vēlmēm. Aģentūra ir pazīstama kā pieredzējušu ceļojumu organizatoru komanda, kas palīdz atrast atbilstošāko ceļojumu katram klientam​​. “Ceļojumu … Raksts: Ceļojumu Bode piedāvā aizraujošus atvaļinājumus vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāds slēpošanas apģērbs nepieciešams pirms došanās uz kalnu trasēm?

  TravelTime.lv: Image by pressfoto on Freepik Sliktākais scenārijs kalnu trasē ir attapties ar aukstām, mitrām drēbēm laukā, kad temperatūra ir zem nulles grādiem. Ja tā vēl ir pirmā slēpošanas pieredze, ar … Raksts: Kāds slēpošanas apģērbs nepieciešams pirms došanās uz kalnu trasēm? vispirms redzēts Travel Time.

 • Seišelu salas: tropu paradīze

  TravelTime.lv: Seišelu salu arhipelāgs, kas atrodas Indijas okeānā, ir izpelnījies savu paradīzes reputāciju uz Zemes. Tās intīmās viesnīcas, senatnīgās pludmales, šūpojošas palmas, granīta klintis, ideāli laikapstākļi visu gadu, valdzinošā jūras dzīve … Raksts: Seišelu salas: tropu paradīze vispirms redzēts Travel Time.

 • Novaturas uzticās vairāk kā 210000 ceļojumu klientu

  TravelTime.lv: Baltijas tūrisma tirgus līderis “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, šī gada septembrī reģistrējis ieņēmumus 24,1 miljonu apmērā (pērn šajā laikā tie arī sasniedza aptuveni 24 miljonus eiro). Uzņēmums … Raksts: Novaturas uzticās vairāk kā 210000 ceļojumu klientu vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai

  TravelTime.lv: Rudens sākums Dubaijā vienmēr tiek dedzīgi gaidīts. Pēc vasaras hiatus mīļotās atrakcijas, parki un ainas vietas, kas svelmainajos vasaras mēnešos gulēja snaudošas, kārtējo reizi ver vaļā savas durvis. Pilsēta dūc … Raksts: Kāpēc Dubaija ir lielisks galamērķis rudens atpūtai vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com