Jelgavas Ziņas

Kas jauns notiek Jelgavā? Lasi ātri un ērti arī mobilajās ierīcēs!

estateguru

Laiks un vārda dienas

Lolita, Vitolds
30.May.2024
estateguru

Laiks un vārda dienas

Lolita, Vitolds
30.May.2024
Pilsētā Ziņas

Vilciens Jelgava – Viļņa kursēs jau no 27.decembra

Rail Baltica, ambiciozais dzelzceļa projekts, kas savieno Baltijas valstis, ir gatavojas sākt jaunu vilcienu pakalpojumu starp Viļņu un Rīgu, sākot no 27. decembra. Šī pirmā ceļojuma sākšana nozīmē ievērojamu soli reģionālās savienojamības uzlabošanā Baltijas reģionā. Pakalpojumu, ko nodrošina LTG Link, Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmuma Lietuvos Gelezinkeliai (LTG) meitasuzņēmums, mērķis ir aizpildīt ievērojamu trūkumu Eiropas pasažieru dzelzceļa tīklā. Šī maršruta izveide ir svarīga daļa no “Rail Baltica” projekta, kas paredz Baltijas valstis savienot ar Eiropu.

Projekta pabeigšana, kas paredzēta 2030. gadā, ievērojami paātrinās ceļojumu laiku starp Lietuvas un Latvijas galvaspilsētām. Pašlaik paredzēts, ka ceļojums no Viļņas uz Rīgu ilgs aptuveni divas stundas. Lietuvas transporta un komunikāciju ministra vietniece Loreta Maskalioviene uzsver, ka šis vilcienu pakalpojums ir Baltijas valstu satiksmes ministru un premjerministru šī gada sasniegtais vienošanās rezultāts.

Vilciens kursēs pa maršrutu Viļņa-Kaišadore-Šauļi-Jonišķi-Jelgava-Rīga, un šī jaunā savienojuma mērķis ir uzlabot reģionālo savienojamību un piedāvāt ātrāku un ērtāku ceļošanu starp šīm pilsētām. Tāpat tiek plānots, ka nākotnē šis maršruts tiks papildināts ar savienojumu uz Tallinu.

Tomēr, šobrīd vēl nav zināms, cik maksās šis brauciens. Šī informācija, iespējams, tiks paziņota tuvāk pakalpojuma sākuma datumam.

 

 • Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā

  TravelTime.lv: Šveice, pazīstama ar savu neatkārtojamo dabas skaistumu, ir kalnu un ledāju veidota zeme, kurā cilvēki dzīvo harmonijā ar dabu. Valsts ir slavena ar savu ziemas kūrortu pasakaino valstību, augsti kvalificēta … Raksts: Šveice – kalnu un ūdenskritumu burvība ceļojumā vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot

  TravelTime.lv: Ceļošanai ir daudz veidu un iespēju. Kāds dod priekšroku pasaules iepazīšanai vienatnē, kāds – kopā ar mīļoto cilvēku, kāds – kopā ar ģimeni, bet kāds cits nespēj iedomāties, kā ceļot … Raksts: Ceļošana draugu pulkā – ko vērts ielāgot vispirms redzēts Travel Time.

 • Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam?

  TravelTime.lv: Itālija ir valsts, kas spēj aizraut un lutināt tās apmeklētājus gan vasarā, gan ziemā. Vasaras mēnešos tā sola brīnišķīgu atpūtu pie siltās jūras un dažādus piedzīvojumus dabā, bet ziemā aicina … Raksts: Kāpēc ceļojums uz Itāliju ir lieliska ideja ziemas atvaļinājumam? vispirms redzēts Travel Time.

 • 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā

  TravelTime.lv: Kad vecais gads atkāpjas, lai atvērtu durvis jaunajam, Dubaija kļūst par vienu no visburvīgākajām vietām uz Zemes. Šī kosmopolītiskā metropole aizrauj ar savu grandiozo Jaungada svinību atmosfēru, kurā saplūst tradīcijas … Raksts: 11 iemesli sagaidīt Jauno gadu Dubaijā vispirms redzēts Travel Time.

 • Nepieciešamākā dārza tehnika māju īpašniekiem

  TravelTime.lv: Dārza tehnika ir būtiska, lai uzturētu un koptu mājas dārzu. Labi aprīkots dārzs rada prieku un labklājības sajūtu māju īpašniekiem. Šajā rakstā apskatīsim dažādas dārza tehnikas vienības un to funkcijas. … Raksts: Nepieciešamākā dārza tehnika māju īpašniekiem vispirms redzēts Travel Time.

Booking.com
Booking.com